Chełmiec znalazł sposób na czyste chodniki, place zabaw i boiska: posprząta spółdzielnia socjalna Pucuś

Na początek pięć osób bezrobotnych dostało pracę w powołanej przez gminę Chełmiec spółdzielni socjalnej Pucuś. Spółdzielnia rozpoczęła działalność 2 listopada. Zajmie się czyszczeniem, pielęgnacją i konserwacją orlików, boisk szkolnych, palców zabaw, siłowni zewnętrznych, odśnieżaniem chodników, parkingów oraz pracami porządkowymi na trasach biegowych i terenach sportów zimowych. Decyzję o jej powołaniu podjęli w sierpniu chełmieccy radni. 

wsb3

- Pomysł założenia Spółdzielni „Pucuś” zrodził się przy realizacji projektów unijnych. W miesiącach letnich pracownicy spółdzielni zajmą się konserwacją i pielęgnacją orlików. Będą także sprzątać ogrody u indywidualnych klientów. Zimą do ich zadań będzie należało odśnieżanie chodników, parkingów oraz prace porządkowe na trasach biegowych i terenach sportów zimowych. Planujemy również drobne prace remontowe szkół, przedszkoli, żłobków oraz innych obiektów,  które w zimie będą stanowić dodatkową usługę zarobkową spółdzielni - tłumaczył wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

Gmina Chełmiec na założenie i wyposażenie spółdzielni otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020.

Zainteresowani współpracą z "Pucusiem" mogą kontaktować się pod numerem tel. 18 414-56-56.

O Pucusiu pisaliśmy:

Chełmiec wymyślił PUCUSIA. W zimie odśnieży chodniki, latem posprząta Orliki 

Fot. Ilustracyjne UG Chełmiec 

TEB

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.