Nowy Sącz: w tym roku nie będzie przebudowy wiaduktu nad ulicą Zieloną

W październiku PKP Polskie Linie Kolejowe planowały rozpocząć przebudowę wiaduktu nad ulicami Kolejową i Zieloną w Nowym Sączu. Pieniądze na ten cel (ok. 4 mln zł)  zostały zabezpieczone. Początek prac został jednak przesunięty na marzec przyszłego roku. 

wsb3

– Planowana przebudowa wiaduktu w Nowym Sączu będzie realizowana w II kwartale 2018 roku – wyjaśnia Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

– Zmiana terminu, wynika z potrzeby realizacji przebudowy wiaduktu w koordynacji z pracami realizowanymi przez Miejski Zarząd Dróg w Nowym Sączu, obejmującymi przebudowę ulicy Zielonej. Początek prac zaplanowano na połowę marca 2018 roku – dodaje.

Przebudowa wiaduktu jest potrzebna, gdyż zdarzało się, że klinowały się pod nim ciężarówki.

– Zdarzały się przypadki wjazdu wielkogabaratowych pojazdów pod wiadukt. Kończyło się to zakleszczeniem.  Jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to przejazd pod wiaduktem zostanie podwyższony o 90 cm – mówi Andrzej Oleksy, dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Nowym Sączu.

Planowany nowy wiadukt ma być większy od obecnego, mają się pod nim zmieścić dwa pasy ruchu o szerokości po 3 m i dwa dwumetrowe chodniki.

Fot. Ilustracyjne – Google Street View.  


KOSECKI
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]