Chełmiec wymyślił PUCUSIA. W zimie odśnieży chodniki, latem posprząta Orliki

Czyszczenie, konserwacja i pielęgnacja orlików i boisk sportowych na terenie całej Polski, a zimą - odśnieżanie parkingów i chodników - takie będą podstawowe zadania pracowników spółdzielni socjalnej "PUCUŚ", która od listopada tego roku zacznie funkcjonować w gminie Chełmiec. 

WSB2020

Będzie to pierwsza w powiecie tego typu spółdzielnia socjalna. Decyzję o jej powołaniu podjęli podczas ostatniej sesji chełmieccy radni.

- Pomysł założenia Spółdzielni „Pucuś” zrodził się przy realizacji projektów unijnych. W miesiącach letnich pracownicy spółdzielni zajmą się konserwacją i pielęgnacją orlików. Będą także sprzątać ogrody u indywidualnych klientów. Zimą do ich zadań będzie należało odśnieżanie chodników, parkingów oraz prace porządkowe na trasach biegowych i terenach sportów zimowych. Planujemy również drobne prace remontowe szkół, przedszkoli, żłobków oraz innych obiektów,  które w zimie będą stanowić dodatkową usługę zarobkową spółdzielni - tłumaczy wójt gminy Chełmiec Bernard Stawiarski.

 

- Założenie  spółdzielni, jej funkcjonowanie oraz wypracowanie zysku wiąże się z wkładem finansowym w przygotowanie stanowisk pracy i zakup niezbędnych maszyn - dodaje.

Gmina Chełmiec na założenie spółdzielni otrzymała dofinansowanie z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020. Spółdzielnia Socjalna „PUCUŚ” na zatrudnienie 5 pracowników otrzyma wsparcie w wysokości 104 712,30 zł. Dodatkowo na zabezpieczenie składek ZUS i US z tak zwanego wsparcia pomostowego  spółdzielnia otrzyma 69 375,00 zł. Pracownicy zostaną przeszkoleni przez specjalnych trenerów.

 

Fot. Ilustracyjne - Pixa Bay. 

MAGIK MAŁA

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.