Chwile w objęciach poezji i muzyki SDM w Nowym Sączu

Refleksyjny klimat, gitarowe brzmienia i poezja śpiewana. Do swojego intymnego i kameralnego świata zabrało sądeczan Stare Dobre Małżeństwo.

wsb3

Sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu pękała w szwach. A wszystko za sprawą grupy "Stare Dobre Małżeństwo" która zagrała tam koncert. Widzowie wyruszyli w czasie koncertu w muzyczną podróż przez twórczość tej legendarnej grupy. I choć z pewnością dla wielu była to podróż do lat młodości, które minęły, to jak przekonywał lider zespołu Krzysztof Myszkowski zapowiadając piosenkę "Pięćdziesiątka" w pełni mądre i wartościowe życie, zaczyna się dopiero po 50.

Zagrali swoje najlepsze utwory od tych pierwszych z 1990r. aż do tych najnowszych z wydanej w 2016r. płyty "Memorabilia". W repertuarze koncertu znalazły się również tworzone od niedawna utwory, do których tekst napisał Krzysztof Myszkowski. A tak o tym, dlaczego dopiero teraz zaczął pisać swoje własne teksty mówił ich autor:

Przyjmijcie również uroczyste zaproszenie do świata moich własnych słów. W tym świecie do tej pory jeszcze razem nie byliśmy. Ja sam jestem w nim szczerze mówiąc do niedawna, dlatego też odczuwam pewien rodzaj onieśmielenia, ale i niebywałą wręcz ekscytację. Można zadać pytanie dlaczego tak późno do tego doszło? Nie wiem, ale z pewnością lepiej późno niż za wcześnie.

Stare Dobre Małżeństwo to polska grupa muzyczna działająca już od blisko 30 lat. Głównym nurtem muzycznym zespołu jest poezja śpiewana. Piosenki dla zespołu komponuje lider Krzysztof Myszkowski. SDM na swoim koncie 17 albumów i wiele znanych i lubianych utworów. W swojej muzyce wykorzystuje charakterystyczne brzmienia: 6 i 12 strunowych gitar, harmonijki ustnej i kontrabasu.

 

MEDICOR

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.