Chełmiec nie będzie miastem w 2018 r. Konsultacje będą powtórzone – tak zdecydował dziś rząd

Chełmiec nie będzie miastem w 2018 r. Konsultacje będą powtórzone – tak zdecydował dziś rząd

Mieszkańcy gminy Chełmiec jeszcze raz zostaną zapytani czy chcą, aby stolica gminy była miastem. Od 1 stycznia 2018 roku podsądecka miejscowość miastem nie będzie, a najbliższe, listopadowe wybory samorządowe w gminie Chełmiec będą rozbudowane o konsultacje w tej sprawie – tak na ostatnim tegorocznym posiedzeniu zdecydowała dziś Rada Ministrów.

Jak nam powiedział sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, delegat Sądecczyzny do Sejmu – Wiesław Janczyk –  dzisiejsza decyzja rządu jest pokłosiem pisma grupy chełmieckich radnych skierowanego do MSWiA, w którym podważali prawidłowość przebiegu konsultacji społecznych przeprowadzonych w gminie Chełmiec w sprawie przekształcenia gminy z wiejskiej w miejsko – wiejską.

Pojawiła się ponadto wątpliwość, czy liczące około 3 tysiące mieszkańców miasto w liczącej 28 tysięcy ludności gminie nie spowoduje nadmiernego skoncentrowania środków rozwojowych w samym mieście – powiedział dla Dobrego Tygodnika Sądeckiego wiceminister Janczyk, który był obecny na posiedzeniu Rady Ministrów na którym zapadła decyzja w sprawie Chełmca.

Wójt Chełmca Bernard Stawiarski sprawy nie chce komentować dopóki tej informacji nie zobaczy w Dzienniku Urzędowym Rzeczpospolitej Polskiej, która powinna ukazać się w najbliższych dniach.

-Dopóki nie zobaczę rozporządzenia, tego zdarzenia nie będę komentował. Najprawdopodobniej ono jutro się ukaże i będzie to wówczas informacja oficjalna- kwituje krótko wójt.

 

fot. UG Chełmiec: chełmiecki Rynek 1 w budowie

 

Ministerstwo ujawniło kto próbuje zablokować przekształcenie Chełmca w miasto

 

 

Share on twitter
Share on facebook