Wójt Chełmca zdecydował: rozbudujemy basen. Będzie też plaża.

Chełmiecki basen odwiedza codziennie około pół tysiąca amatorów pływania. Rekord to tysiąc wejść w ciągu doby - informują urzędnicy na gminnej stronie internetowej. Wójt Bernard Stawiarski chce rozbudować obiekt.

wsb3

Dziś (czyli 24 maja) ogłoszony został przetarg na rozbudowę pływalni. "W nowo wybudowanym obiekcie połączonym z budynkiem Aqua Centrum będą następujące atrakcje: basen szkoleniowy dla dzieci i młodzieży do nauki pływania, grota solna, sauna, solarium, rwąca rzeka, dwa jaccuzi solankowe i plaża wypoczynkowa, gdzie będzie można spożywać produkty przygotowywane i oferowane przez kuchnię zlokalizowaną w podziemiach obiektu. Będzie też miejsce na siłownię i klub fitness. Nowy budynek będzie miał 1800 m2 zatem całe Aqua Centrum powiększy się o 2/3" - czytamy w komunikacie opublikowanym w chełmieckiej gminnej witrynie.

Bernard Stawiarski chwali się, że do utrzymania basenu gmina nie musi dopłacać.

"Prezydent Ryszard Nowak zrobił Chełmcowi „przysługę” podnosząc ceny biletów na basenie w Nowym Sączu" - komentuje autor komunikatu.

O podwyżkach na sądeckiej pływalni pisaliśmy TUTAJ.

 

fot. sacz.in

FORDDOSLAT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.