Nowy cennik na sądeckim basenie. Miało być taniej, a jest drożej

Nowy cennik na sądeckim basenie. Miało być taniej, a jest drożej

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Nadbrzeżnej w Nowym Sączu wprowadził od 1 maja nowe ceny korzystania z basenu. Miało być taniej, ale po zmianach w cenniku sądeczanie płacą więcej. Niektórzy deklarują, że zaczną korzystać z basenu w Chełmcu. Pracownicy basenu alarmują, że sądecka pływalnia pustoszeje.

Nowością są bilety „multi”, które zastąpiły karnety wieloosobowe.

– Po dokładnej analizie sprzedaży oraz częstotliwości i czasu korzystania z karnetów wieloosobowych wynika, że nie cieszyły się one popularnością – czytamy w komunikacie Urzędu Miasta, opublikowanego tuż przed weekendem majowym.

Nauczyciel pływania Tomasz Baliczek uważa, że nowe rozwiązania finansowe są przyczyną coraz mniejszej ilości klientów sądeckiego basenu.

– Wprowadzone zmiany działają na szkodę pływalni. Multipaki, którymi zastąpiono karnety dla rodzin są nieopłacalne. Zmiany najbardziej odbijają się na rodzinach z dwojgiem lub trojgiem dzieci. Sądecki basen pustoszeje, a rodzice przenoszą swoje dzieci do Chełmca – twierdzi Baliczek.

– Za wejście na sądecki basen pięcioosobowa rodzina płaci 44 zł, a w Chełmcu 20. Efekt jest oczywisty. Dawniej na dużym basenie, około godz. 20., było nawet 50 osób. Odkąd wprowadzono zmiany jest garstka. Dodam też, że nowy cennik jest zagmatwany, nawet kasjerki się w nim gubią – dodaje Tomasz Baliczek.

Bilet ulgowy po godz. 15. kosztuje w Nowym Sączu 9 zł, dawniej kosztował 8. Zakup biletu normalnego to wydatek 12 zł. Dla porównania, w Aqua Centrum Chełmiec za jednorazowe wejście płacimy 7 zł. Obowiązują tam również bilety ulgowe dla uczniów, studentów i seniorów.

Niekorzystne zmiany na sądeckiej pływalni zauważył również radny Grzegorz Fecko.

 – Rzeczywiście, na sądeckim basenie jest teraz drogo. Największe koszty tych zmian ponoszą ci, którzy najwięcej korzystają z basenu. Zmiany cen dotknęły osoby korzystające do tej pory z karnetów. Ludzie przenoszą się do konkurencji w Chełmcu i nikogo to nie powinno dziwić– uważa Grzegorz Fecko.

– MOSiR przesadził. Wiem, że trzeba szukać oszczędności, ale może niekoniecznie kosztem odwiedzających basen ludzi? – pyta radny.

Trener pływania przytacza kilka przykładów „tańszych” biletów po zmianie cennika:
„Wejście dla 2 osób bez limitu w karnecie było 12 zł – obecnie bez limitu 36 zł (2×18) – wzrost o 200 %
Wejście dla 3 osób bez limitu w karnecie było 15,50 zł – obecnie bez limitu 54zł – wzrost o 250 %
Ulgowy karnet 10 wejść, 1 pobyt wychodził 7,20 – obecnie 18 zł bez limitu (nie ma zniżki) wzrost 150 %
Ulgowy karnet 5 wejść, 1 pobyt wychodził 7,60 – obecnie 18 zł bez limitu wzrost o 138 %
„Niewielka” podwyżka bo zaledwie o 80 % i 88% wychodzi w porównaniu normalnych karnetów na 5 i 10 wejść, odpowiednio 10 zł na 18 zł i 9,60 na 18 zł”

Co zatem jest przyczyną takich podwyżek? Więcej na ten temat przeczytasz w najbliższym numerze Dobrego Tygodnika Sądeckiego, w czwartek 25 maja.

Fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.