Chełmiec: kryzys śmieciowy. Worki z odpadami zalegają pod domami, a punkt zbiórki odpadów jest nieczynny

Od kilku dni worki pełne odpadów zalegają pod domami mieszkańców gminy Chełmiec. Zaplanowany odbiór śmieci został odwołany. Firma, która podpisała z gminą umowę na wywóz śmieci odstąpiła od umowy. Poinformowano również, że w związku z zaistniałą sytuacją Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gminie Chełmiec przy ul. Magazynowej będzie nieczynny do odwołania.

Renault2

Za pośrednictwem strony internetowej gminy Chełmiec urzędnicy zwracają się z prośbą, aby nie wystawiać worków z odpadami zgodnie z obowiązującym do tej pory harmonogramem, ponieważ śmieci i tak nie zostaną odebrane dopóki nie wyłoniona zostanie kolejna firma, która zajmie się ich wywozem.

Podobna sytuacja miała miejsce latem tego roku. Kryzys śmieciowy na kilka miesięcy został zażegnany, a ustalony wówczas harmonogram miał obowiązywać do końca 2019 roku. Wówczas przyczyną utrudnień był brak możliwości oddawania odpadów na składowisko należące do spółki NOVA w Nowym Sączu. Kilka dni temu problem powrócił. Tym razem przyczyną jest odstąpienie od umowy przez spółkę AVR.

W oficjalnym komunikacie czytamy, że "Gmina Chełmiec podjęła kroki zmierzające do wyłonienia nowego wykonawcy na odbiór odpadów komunalnych (zmieszanych, segregowanych i bioodpadów), a o nowych terminach odbioru odpadów komunalnych z poszczególnych miejscowości gminy Chełmiec mieszkańcy zostaną powiadomieni w osobnym komunikacie"

 

 

PUMA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.