Chełmiec: radny obiecał drogę do domu w zamian za krytykowanie wójta? Tak twierdzi jeden z mieszkańców gminy

Chełmiec: radny obiecał drogę do domu w zamian za krytykowanie wójta? Tak twierdzi jeden z mieszkańców gminy

W zamian za publikowanie  w Internecie komentarzy rzucających cień na władze gminy Chełmiec, jeden z mieszkańców miał otrzymać obietnicę budowy drogi do domu. Mężczyzna twierdzi, że obietnicę tę złożył Rafał Kmak. Na stronie internetowej urzędu gminy pojawił się tekst, w którym ujawniono treść oświadczenia złożonego przez internautę. Wynika z niego, iż wpisy skierowane przeciwko wójtowi są jego autorstwa, a do ich publikacji namawiał radny Kmak.

– Jestem zdumiony, że takie oświadczenia wychodzą z Urzędu Gminy w Chełmcu. Świadczy to tylko o moralności obecnych władz. Smutne jest, że normalny człowiek potrafi wypisywać tak kłamliwe rzeczy – komentuje sprawę radny Rafał Kmak.

Jak informują urzędnicy, 9 stycznia autor oświadczenia w obecności wójta, jego zastępcy, sekretarza, radcy prawnego oraz dyrektora ZGKiM zeznał, iż radny namawiał go do zamieszczania wpisów o treści : „daj kopertę to i droga będzie za darmo” oraz „oni zawsze robią tam gdzie znajomości i łapówka”. Mieszkaniec gminy przyznał, że nie był to jednorazowy przypadek, gdzie radny Kmak namawiał go do działań przeciwko wójtowi.

,,Do wyżej wymienionych wpisów mieszkaniec się przyznał i wykazał skruchę (…). W przedmiocie tych wpisów Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zakończyła właśnie postępowanie i skierowała sprawę do sądu” – czytamy na stronie gminy.

Treść oświadczenia zamieszczonego na stronie urzędu.

,,Wszelkie wpisy na portalu FB oraz Messenger są mojego autorstwa i wszystkie wpisy w Internecie przeciwko władzom gminy Chełmiec. Do tego namawiał mnie pan Rafał Kmak- radny gminy Chełmiec, który mówił, że mam pisać i publikować obraźliwe teksty i zdjęcia na gminę i jej władze w zamian za to obiecywał mi drogę do domu…”

Przypomnijmy!

Tydzień temu władze Gminy Chełmiec złożyły zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu o możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego.

Zawiadomienie dotyczy podżegania do zniesławienia za pomocą Internetu (art. 18 § 2 k.k. w związku z art. 212 § 2 k.k). W doniesieniu jest mowa również o pomawianiu,  którego skutkiem może być poniżenie osoby w oczach opinii publicznej oraz utrata zaufania potrzebnego do wykonywania danego stanowiska ( art. 212 § 1 k.k. oraz 231 § 1 k.k.).

Chełmiec: zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez radnego Rafała Kmaka

 

Reklama