Agnieszka Chylińska: koncert to dialog. Muzyczne bungee z Królową Łez w Krynicy Zdroju

Agnieszka Chylińska: koncert to dialog. Muzyczne bungee z Królową Łez w Krynicy Zdroju

Koncertu z taką dawką mocy, energii i szaleństwa Krynica Zdrój chyba jeszcze nie przeżyła. Agnieszka Chylińska po raz pierwszy zagościła w Uzdrowisku, ale w jakim stylu! Swoją charyzmą porwała wszystkich. Chyba nie było osoby, która nie zdarłaby gardła śpiewając razem z artystką. 

Chylińska przez cały koncert podkreślała jak ważna jest publiczność i interakcje między sceną, a słuchaczami.

– Koncert to jest dialog pomiędzy Wami, a mną – mówiła

Agnieszka Chylińska koncert w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury. 27.01.2018r.

Możemy zaryzykować stwierdzeniem, że nikt na koncercie nie był anonimowy. Wokalistka co rusz wypatrywała kogoś w tłumie i kierowała do niego swoje wypowiedzi, dorzucając anegdoty z życia.

W Pijalni rockowo wybrzmiały piosenki z płyty Forever Child, takie jak ,,Królowa Łez”, ,,KCACNL”, ,,Klincz”, ,,Fajerwerk” i wiele innych.

– Kiedyś był taki piękny czas, kiedy biegałam po łące w różowej sukience, miałam blond włosy i urodziłam syna. Pomyślałam wtedy, że życie jest piękne i fajnie, że przez jakiś czas tak myślałam. Nadal uważam, że życie jest piękne, ale nie jest pozbawione trosk i sztuką jest to, że pomimo tych trosk nadal uważamy, że życie jest piękne – mówiła Agnieszka Chylińska podczas sobotniego koncertu.

Artystka wyznała, że chce zaśpiewać także ,,stare piosenki” z czasów O.N.A. i marzy, by publika zaśpiewała z nią. Bezapelacyjnie marzenie artystki zostało spełnione. W Pijalni Głównej tłumnie wybrzmiało ,,Kiedy powiem sobie dość, a ja wiem, że to już niedługo…”

Koncert Agnieszki Chylińskiej był już piątym wydarzeniem w ramach IV cyklu Krynica Źródłem Kultury. Od 13 stycznia krynicka scena gościła także gwiazdy tj.:  Zakopower, Dżem, Turnau oraz Bajm.

Krótko o Agnieszce Chylińskiej.

Agnieszka Chylińska urodziła się w Gdańsku i jest jedną z najbardziej charyzmatycznych i rozpoznawalnych polskich wokalistek. Od lat zachwyca rockową siłą swojego głosu, a także bezpośredniością. Artystka tworzy też własne teksty, które na długo pozostają w pamięci słuchaczy.

Występuje na polskiej scenie muzycznej już od lat 90. Popularność zdobyła działając w zespole O.N.A. Kiedy w 2003 roku grupa się rozpadła, wokalistka skompletowała nowy zespół, z którym występowała pod własnym nazwiskiem. W 2004 roku wydała swoją pierwszą płytę, zatytułowaną ,,Winna”. Natomiast w 2009 ukazał się debiutancki album solowy Agnieszki Chylińskiej – ,,Modern Rocking”, który zyskał status platynowej płyty.

Pod koniec 2016 roku, po siedmiu latach przerwy, artystka w wielkim stylu powróciła na scenę, wydając płytę „Forever Child”. Album pokrył się potrójną platyną, a promujący go singiel „Królowa Łez” zyskał status ,,diamentowego”.

Kolejne koncerty w ramach cyklu Krynica Źródłem Kultury już w najbliższy weekend. W piątek wystąpi Kasia Kowalska, a dzień później Andrzej Piaseczny. Bilety można kupić w Pijalni Głównej w Krynicy-Zdroju, w sklepach Empik oraz na stronie ebilet.pl.

Więcej informacji o wydarzeniach TUTAJ

Te niezapomniane chwile możemy przeżywać dzięki Uzdrowisku Krynica-Żegiestów S.A., agencji eventowej Especto, Miastu Krynica-Zdrój i PKL S.A.

Film: Klaudia Kulak
Fot. Natalia Sekuła/
Kinga Nikiel-Bielak

Reklama