Cheer NS znów na podium. Wkrótce mistrzostwa w USA

Cheer NS

Grupa Cheer NS znów pokazała co potrafi. Sądeczanki stawały na podium w licznych kategoriach podczas Mistrzostw Polski Cheerleaders, a co najważniejsze – swoimi wynikami potwierdziły udział w Mistrzostwach Europy.

Mistrzostwa odbyły się w sobotę (2 kwietnia) w Józefowie koło Warszawy. Dziewczyny z Cheer NS startowały w towarzystwie zespołu Diamond Cheer z Kamienicy jako Global Cheer w konkurencji – Cheer All Girls Senior Level 5. Jest to najwyższa w Polsce konkurencja ze względu na poziom wytrenowania.

Sądeczanki zajęły drugie miejsce – od złota dzieliło je tylko 9 punktów na 300 możliwych. Tym samym zapewniły sobie udział w Mistrzostwach Europy, które mają miejsce na początku lipca w Atenach.

Niezwykłymi umiejętnościami wykazała się Kasia Petrylak, która w kategorii Acro solo junior młodszy level 3 pokonała 9 zawodniczek i zdobyła tytuł Mistrza Polski 2022.

Jednak to nie jedyne tytuły uzyskane przez Cheer NS podczas ostatnich Mistrzostw. W kategorii Group Sunty (4-5 osobowa drużyna wykonująca same ewolucje sportowe) w levelu 2 junior młodszy w kategorii zespół ,,Exstra Girls” zajęły 4 miejsce, a ,,Piąteczka” – 3 miejsce. Z kolei w levelu 4 junior group stunt ,,Super Girls” zdobyły brąz, a przed nimi na podium uplasowała się ,,Czwóreczka”.

Srebro wywalczyli też Ania (Anna Korus) i Dodo (Dawid Sołtys) w konkurencji Partner Stunt.

– Zespół od 2011 roku działa w Nowym Sączu, promując Sądecczyznę i godnie reprezentując miasto na arenach sportowych w Polsce i za granicą. Teraz przed dziewczynami ciężka praca i po raz pierwszy możliwość występu na najważniejszej imprezie cheer w Europie. Trzymajcie kciuki, by udało nam się zebrać środki na ten wspaniały wyjazd. Gdyby któraś firma chciała wspomóc te wspaniałe dziewczyny w wyjeździe na Mistrzostwa Europy prosimy o kontakt – zaznacza trener Mirosław Haczek

Jak pisaliśmy TUTAJ, wkrótce przed dziewczynami z Nowego Sącza jeszcze większe wyzwanie, a zarazem spełnienie marzeń. 20 kwietnia osiem zawodniczek z Cheer NS, które weszły w skład kadry narodowej, będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Orlando w Stanach Zjednoczonych.

Trener przyznaje, że gdyby nie wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego w wysokości 10 tysięcy na każdą zawodniczkę oraz internetowa zbiórka, dziewczynom nie udałoby się wyjechać do Stanów Zjednoczonych.