Cheer NS znów na podium. Wkrótce mistrzostwa w USA

Cheer NS znów na podium. Wkrótce mistrzostwa w USA

Cheer NS

Grupa Cheer NS znów pokazała co potrafi. Sądeczanki stawały na podium w licznych kategoriach podczas Mistrzostw Polski Cheerleaders, a co najważniejsze – swoimi wynikami potwierdziły udział w Mistrzostwach Europy.

Mistrzostwa odbyły się w sobotę (2 kwietnia) w Józefowie koło Warszawy. Dziewczyny z Cheer NS startowały w towarzystwie zespołu Diamond Cheer z Kamienicy jako Global Cheer w konkurencji – Cheer All Girls Senior Level 5. Jest to najwyższa w Polsce konkurencja ze względu na poziom wytrenowania.

Sądeczanki zajęły drugie miejsce – od złota dzieliło je tylko 9 punktów na 300 możliwych. Tym samym zapewniły sobie udział w Mistrzostwach Europy, które mają miejsce na początku lipca w Atenach.

Niezwykłymi umiejętnościami wykazała się Kasia Petrylak, która w kategorii Acro solo junior młodszy level 3 pokonała 9 zawodniczek i zdobyła tytuł Mistrza Polski 2022.

Jednak to nie jedyne tytuły uzyskane przez Cheer NS podczas ostatnich Mistrzostw. W kategorii Group Sunty (4-5 osobowa drużyna wykonująca same ewolucje sportowe) w levelu 2 junior młodszy w kategorii zespół ,,Exstra Girls” zajęły 4 miejsce, a ,,Piąteczka” – 3 miejsce. Z kolei w levelu 4 junior group stunt ,,Super Girls” zdobyły brąz, a przed nimi na podium uplasowała się ,,Czwóreczka”.

Srebro wywalczyli też Ania (Anna Korus) i Dodo (Dawid Sołtys) w konkurencji Partner Stunt.

– Zespół od 2011 roku działa w Nowym Sączu, promując Sądecczyznę i godnie reprezentując miasto na arenach sportowych w Polsce i za granicą. Teraz przed dziewczynami ciężka praca i po raz pierwszy możliwość występu na najważniejszej imprezie cheer w Europie. Trzymajcie kciuki, by udało nam się zebrać środki na ten wspaniały wyjazd. Gdyby któraś firma chciała wspomóc te wspaniałe dziewczyny w wyjeździe na Mistrzostwa Europy prosimy o kontakt – zaznacza trener Mirosław Haczek

Jak pisaliśmy TUTAJ, wkrótce przed dziewczynami z Nowego Sącza jeszcze większe wyzwanie, a zarazem spełnienie marzeń. 20 kwietnia osiem zawodniczek z Cheer NS, które weszły w skład kadry narodowej, będzie reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata Cheerleaders w Orlando w Stanach Zjednoczonych.

Trener przyznaje, że gdyby nie wsparcie finansowe Województwa Małopolskiego w wysokości 10 tysięcy na każdą zawodniczkę oraz internetowa zbiórka, dziewczynom nie udałoby się wyjechać do Stanów Zjednoczonych.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.