Chcesz się pozbyć bezpłatnie azbestu z dachu? Trwa nabór wniosków

Chcesz się pozbyć bezpłatnie azbestu z dachu? Trwa nabór wniosków

azbest, powiat nowosądecki, eternit, oczekiwanie, wnioski

Trwa nabór wniosków o bezpłatne zabranie ściągniętego azbestu z dachu. Wystarczy wypełnić jednostronicowy dokument i zanieść go lub wysłać do Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu. Tylko w tym roku w ramach pierwszego etapu projektu wywiezione zostały ponad 823 tony z 285 posesji. Całkowita wartość projektu wynosi 1 023 697,50 zł, z czego 15 % wartości finansowane jest z budżetu powiatu.

„Program usuwania odpadów zawierających azbest” cieszy się sporym zainteresowaniem właścicieli domów i obiektów budowlanych. Rocznie starostwo zabiera azbest z około 450 domów i innych budynków. Tym samym przyczynia się do oczyszczenia środowiska z niebezpiecznych odpadów. Obecnie kontynuowany jest projekt „Likwidacja wyrobów zawierających azbest w Powiecie Nowosądeckim” finansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

– Pozyskane środki z RPO pozwalają na usunięcie dodatkowych ton azbestu z dachów. Przypomnę, że zgodnie z programem, nasza rola polega na odbiorze odpadów z terenu nieruchomości zlokalizowanych na terenie powiatu nowosądeckiego, czyli pokrywamy koszty pakowania, załadunku, transportu i przekazania do unieszkodliwienia na składowisko odpadów niebezpiecznych. Mieszkańcy powiatu mają gwarancję bezpłatnego pozbycia się odpadów zawierających azbest i otrzymują dokumenty świadczące o należytym ich unieszkodliwieniu – zaznacza Stanisław Ryba, dyrektor Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa  Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu.

Złóż wniosek!

Warunkiem uczestnictwa w projekcie jest złożenie – przez właściciela lub posiadającego inny tytuł prawny do obiektu – wniosku o usunięcie i unieszkodliwienie odpadów zawierających azbest. Wniosek dostępny jest w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu (ul. Jagiellońska 33 pok. 115) oraz na stronie internetowej Starostwa www.bip.nowosadecki.pl.Dokument można składać przez cały rok. Trzeba się jednak spieszyć, zakończenie projektu zostało ustalone na 31 marca 2023 roku, w związku z tym obecny rok jest kluczowy. Możliwe, że finansowanie programu w kolejnych latach będzie ograniczone. Ile czeka się na odbiór azbestu? Zwykle rok, o czym pisaliśmy —>TUTAJ. 

Źródło fot. Starostwo Powiatu Nowosądeckiego 
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.