Krynica-Zdrój. Przyjdź na bezpłatne badania mammograficzne!

Krynica-Zdrój. Przyjdź na bezpłatne badania mammograficzne!

rak piersi, badania mammograficzne

Mobilna pracownia mammograficzna będzie stacjonowała w Krynicy-Zdroju 21 czerwca w godzinach 9.00-14.00 przy Pasażu Krynickim (ul. Kraszewskiego 1). Bezpłatne badania organizuje LUX MED. Mogą z nich skorzystać kobiety w wieku 50-69 lat.

Badania finansowe są przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. W walce z rakiem najważniejsza jest profilaktyka, im wcześniejsze stadium choroby, tym większa szansa całkowitego wyleczenia. Dzięki mammografii można wykryć zmiany w piersiach na bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych.

W badaniach mogą uczestniczyć kobiety w wieku od 50 do 69 lat, które są ubezpieczone, a także te, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy lub są w grupie ryzyka (rak piersi w rodzinie u matki, siostry lub córki lub mutacje w obrębie genów BRCA1 lub/i BRCA2) i w roku poprzedzającym otrzymały w ramach realizacji programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy.

W bezpłatnych badaniach nie mogą wziąć udziału kobiety, u których już wcześniej zdiagnozowano zmiany nowotworowe o charakterze złośliwym w piersi. Organizatorzy akcji proszą o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na stronie http://www.mammo.pl/formularz. Na badanie w mammobusie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty i – jeśli ktoś posiada-  zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Organizatorzy proszą, by pacjentki przychodziły w maseczkach zarówno do badań, jak i do rejestracji.

Fot. pixabay.com

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.