Bożena Jawor szuka… wielbłąda i sponsora wielbłąda na Nowosądecki Pokłon Trzech Króli

Pomysłodawczyni Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli, Bożenie Jawor, marzy się, by w tegorocznym orszaku, który przemaszeruje ulicą Lwowską do Rynku, wziął udział… wielbłąd. Jeśli zwierzęcia nie uda się sprowadzić w tym roku, to może w przyszłorocznym Pokłonie królowie pomaszerują z wielbłądem?. Gdyby ktoś zwierzę chciał i mógł na potrzeby orszaku wypożyczyć, może zgłaszać się do Bożeny Jawor.

– To nietypowa prośba, ale wydaje mi się, że każdemu z nas pokłon Trzech Króli kojarzy się z wielbłądem. Wiem, że wiązałoby się to kosztem wypożyczenia i przewiezienia wielbłąda i może to być poza naszym zasięgiem finansowym, ale może akurat znalazłby się jakiś sponsor, który zabezpieczyłby albo sfinansowałby transport z ogrodu zoologicznego. Słyszałam także, że podobno koło Gdowa znajdują się wielbłądy, wypożyczane do różnego rodzaju filmów – mówi Bożena Jawor i prosi aby każdy, kto może pomóc w „wielbłądziej misji” zgłaszał się do niej.

-Nadal mam dyżury, w każdy poniedziałek, w ratuszu w pokoju nr 14. Zapraszam od godz. 12.30 do godz. 15.oo – deklaruje.

Pomysł z wielbłądem podoba się współorganizatorce Pokłonu, Barbarze Porzucek.

-Wielbłąd jest nietypowym zwierzęciem dla Nowego Sącza ale za to typowym dla pokłonu trzech króli, którzy przybyli przecież do Betlejem na wielbłądach. Byłaby radość, gdybyśmy mogli zobaczyć chociaż jednego króla, który, nawet jeśli nie jedzie na wielbłądzie, to idzie obok niego – mówi Barbara Porzucek.

-To jest jednak dość duży koszt, a my staramy się organizować Nowosądecki Pokłon Trzech Króli jak najmniejszym kosztem. Szukamy zatem kogoś, kto wypożyczy i zapłaci za transport tego zwierzęcia – dodaje.  

A co o wielbłądzie jako o jednym z uczestników Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli sądzą nasi Czytelnicy?  

Czytaj również zapowiedź VI Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli:

6 stycznia ulicami miasta przejdzie korowód VI Nowosądeckiego Pokłonu Trzech Króli

 

Fot. Ilustracyjne – pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.