Krynica- Zdrój: ukradł blachę z dachu. Grozi mu 5 lat więzienia

37-latek z Krynicy- Zdroju ukradł miedzianą blachę z domu mieszkalnego. Za ten czyn grozi mu do 5 lat więzienia.

wsb3

– Policjanci z Komisariatu Policji w Krynicy-Zdroju działając operacyjnie ustalili złodzieja, który z dachu budynku mieszkalnego zdemontował i zabrał miedzianą blachę. 37-letni mieszkaniec tego miasta usłyszał zarzut kradzieży, za które to przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia -poinformowała nas oficer prasowa sądeckiej Policji asp. dr Iwona Grzebyk -Dulak.

Właściciel jednego z budynków mieszkalnych zgłosił dyżurnemu krynickiego komisariatu, że na dachu jego domu brakuje miedzianej blachy. Okazało się również, że dom był jeszcze niezamieszkały i nikt go nie nadzorował. Jak dodaje oficer prasowa sądeckiej Policji, funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, by sprawdzić rejon posesji i okoliczny teren. Nieopodal budynku znaleźli porzuconą drabinę, która, jak twierdził właściciel, nie należała do niego.

Dwa dni po kradzieży, sprawca został zatrzymany.

-Jak się okazało, kilkakrotnie wynosił z terenu posesji elementy z blachy. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży (art. 278 par.1), za które to przestępstwo grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności- poinformowała nas oficer prasowa.

 

Fot. KMP Nowy Sącz


ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]