Chcą połączyć Szczawnicę i Jazowsko, Beskidy i Pieniny

Szacunkowy koszt budowy trasy ze Szczawnicy do Jazowska to około 150 milionów złotych. Trasę tą zgłoszono do Krajowego Programu Odbudowy. Jest cień szansy na realizację inwestycji w perspektywie około pięciu lat. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Nowosądeckiego, radni podjęli decyzję o udzieleniu wsparcia finansowego w wysokości 100 tysięcy złotych i tym samym partycypowanie w kosztach opracowania „Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego dla połączenia miejscowości Szczawnica i Jazowsko”.

Samorząd Województwa  mając na względzie poprawę dostępności drogowej oraz bezpieczeństwo ruchu na sieci dróg wojewódzkich mając na uwadze trudności komunikacyjne w rejonie Pienin podjął inicjatywę przygotowania inwestycji.

Marszałek Województwa Małopolskiego zwrócił się więc do samorządów, na terenie których miałaby być realizowana inwestycja o partycypację w kosztach opracowania studium. Szacunkowy koszt takiego opracowania to ok. 800 tysięcy złotych, z czego 400 tysięcy złotych pochodziłoby ze środków budżetu Województwa Małopolskiego, a pozostała kwota ma być pokryta z budżetów Powiatu Nowosądeckiego i Powiatu Nowotarskiego, a także gmin Łącko oraz  Szczawnica (równy udział w wysokości 100.000 zł  na każdy samorząd).

Zadanie ma zostać zgłoszone do realizacji ze środków unijnych w ramach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 Małopolska Przyszłości.
Kolejnymi etapami prac projektowych byłoby opracowanie właściwej dokumentacji projektowej budowlano-wykonawczej poprzedzonej decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach.

O planowanej inwestycji pisaliśmy w tekście:

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.