Prezes Newagu Zbigniew Konieczek nagrodzony za dobre serce

Prezes sądeckiego Newagu –  Zbigniew Konieczek został uhonorowany nagrodą Amicus Hominum przyznawaną osobom, które bezinteresownie pomagają innym.

Zbigniew Konieczek został wyróżniony “… za ogromną wrażliwość na los osób potrzebujących pomocy. Za bezinteresowną działalność dobroczynną na rzecz mieszkańców Sądecczyzny w trudnej sytuacji materialnej, ciężko i nieuleczalnie chorych, a także za wspieranie wszechstronnego rozwoju dzieci, młodzieży, troskę o zdolnych studentów, oraz za aktywne włączenie się w pomoc personelowi oraz pacjentom Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu”.

Symboliczne statuetki wręczyli marszałek Witold Kozłowski i Iwona Gibas z zarządu województwa. W wydarzeniu wzięli również udział radni województwa: przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego prof. Jan Tadeusz Duda oraz Marta Mordarska.

Od 2006 r. nagroda Amicus Hominum trafia do osób, które bezinteresownie pomagają innym. W tym roku Grand Prix nagrody otrzymał Adam Stromidło, przewodniczący Rady Głównej Polskiego Związku Głuchych za poruszającą walkę z przeciwnościami losu, ogromną pasję działania oraz niezwykłą umiejętność wykorzystywania własnych doświadczeń i talentów do niesienia pomocy osobom z niepełnosprawnościami. Laureat otrzymał ją również za wytrwałą pracę społeczną, która nieustannie wspiera osoby niesłyszące w udziale w życiu publicznym i społecznym oraz za wyjątkową empatię i ciągłą troskę o drugiego człowieka.

Zbigniew Konieczek jest laureatem nagrody w kategorii: działalność filantropijna.

zdjęcia: biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego

Czytaj też:

Tężnia solankowa w Nowym Sączu. Miasto otrzyma dofinansowanie na ten cel

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.