Sądeczanin Rafał Dudek w kultowym Madison Square Garden

To absolutnie wyjątkowa wiadomość dla wszystkich wielbicieli kickboxingu i nie tylko. Sądeczanin Rafał Dudek, gwiazdor DSF Kickboxing Challenge 14 lipca zadebiutuje w Glory World Series. Miejsce debiutu – mekka sportów walki – Madison Square Garden w Nowym Jorku. Rafał Dudek to pierwszy Polak w historii, który związał się kontraktem na kilka walk z tą amerykańską federacją.

Moim rywalem będzie Izraelczyk Itay Gershon – mówi Rafał Dudek. – To zawodnik światowej klasy, dlatego czeka mnie jedna z najtrudniejszych walk w mojej karierze sportowej. Cały czas trenuję i będę się do niej przygotowywał. Tym bardziej, że Madison Square Garden to absolutny szczyt marzeń każdego zawodnika sztuk walki na świecie.

Niespełna miesiąc wcześniej, 23 czerwca w Nowym Sączu Rafał Dudek wystąpi w walce wieczoru na gali Kickboxing Challenge DSF 10. Jego rywalem będzie były bokserski mistrz Europy oraz pretendent do tytułu mistrza świata wagi półśredniej – Rafał Jackiewicz.

To również będzie trudna walka – nie kryje Rafał Dudek.- Czekają mnie dwie, chyba najtrudniejsze walki w mojej dotychczasowej karierze.

Jak podkreśla Sławomir Duba prezes DSF Kickboxing Challenge – Rafał Dudek podpisał kontrakt z Glory za ich zgodą.  

– Jesteśmy niezmiernie dumni z faktu, że w naszych szeregach znajduje się tak wybitny zawodnik, który będzie reprezentował Polskę walcząc dla najbardziej prestiżowej federacji na świecie. To świadczy o tym, że m.in. dzięki DSF Kickboxing Challenge, polski kickboxing dźwignął się z kolan i wraca na odpowiednie miejsce. Trzymamy kciuki za Rafała! – kończy.

fot. DSF Kickboxing Challenge

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.