Cel osiągnięty w kilkadziesiąt godzin! Wielki szacunek dla ludzi dobrego serca

Cel osiągnięty w kilkadziesiąt godzin! Wielki szacunek dla ludzi dobrego serca

Tylko kilku dni potrzebowali ludzie o dobrym sercu, aby dać pani Monice szansę na wyzdrowienie. Założony na platformie zrzutka.pl cel w wysokości 150 tysięcy złotych został osiągnięty w całości – i to na przestrzeni kilkudziesięciu godzin. Podkreślamy to szczególnie mocno. Często publikujemy informacje pomocowe, ale nieczęsto mamy okazję podziękować wszystkim za tak wyjątkową mobilizację. Czynimy to dziś.

Przypomnijmy. To już blisko dwa miesiące od momentu, w którym sądeczanka Monika Szyszka usłyszała – jak sama to określa – „potworną diagnozę”. Inwazyjny rak piersi trójujemny o stopniu złośliwości G3. Nauczycielka i mama czwórki dzieci rozpoczęła walkę o zdrowie i życie. – Początek marca zmienił moje życie. Jak tonącą osobę otoczyła mnie ciemność i cisza. W głowie pustka, a w ciele bezsilność i lęk. Przerażona wyczutym w piersi guzem, błyskawicznie robię badania. Słyszę potworną diagnozę. Inwazyjny rak piersi trójujemny o stopniu złośliwości G3. Wszystko staje w miejscu. Co dalej, co z dziećmi? Pytam siebie w myślach i czuje jak tracę oddech. Serce pęka mi na pół – relacjonuje pani Monika.

Kobieta przyznaje, że lekarze określają sytuację jako trudną, bo mowa o nowotworze najmniej poznanym. Zdiagnozowano także przerzut w węźle pachowym. Lekarze zaproponowali konkretny schemat leczenia. – Najpierw chemioterapia przedoperacyjna, 12 wlewów chemii białej co tydzień i 4 czerwonej, co 2 tygodnie. Później operacja i radioterapia. Szansą jest leczenie immunologiczne. Lek pembrolizumab mobilizuje aktywność układu odpornościowego i pomaga w zwalczaniu mojej odmiany raka. Niestety, pembrolizumab nie ma refundacji w Polsce – precyzuje pani Monika. Zbiórka trwa nadal. Leczenie tego typu choroby może wymagać dużego wkładu finansowego. Dziękując za dotychczasową pomoc, apelujemy o dalsze wspieranie pani Moniki – TUTAJ.

Czytaj także: „Kup pan psa za tysiaka”. Ujawniono nielegalny handel przez Roma z Limanowej (zdjęcia)

Fot: MS