Caritas pomoże w odbudowie domu po trąbie powietrznej. Można składać wnioski

Caritas pomoże w odbudowie domu po trąbie powietrznej. Można składać wnioski

Trąba powietrzna w Librantowej i Koniuszowej

Caritas Diecezji Tarnowskiej chce pomóc osobom poszkodowanym przez trąbę powietrzną, która przeszła 24 czerwca przez Librantową i Koniuszową. Dotychczas organizacja charytatywna przeznaczyła 250 tysięcy dla dotkniętych niszczycielską siłą żywiołu.

Jak informuje Diecezja Tarnowska, jest możliwość dofinansowania zakupu materiałów budowlanych związanych z naprawą lub wymianą dachu budynku mieszkalnego.

Pomoc będzie przyznawana na podstawie złożonego w Biurze Caritas wypełnionego wniosku opieczętowanego i podpisanego przez księdza proboszcza danej parafii. Wzór wniosku jest dostępny na stronie internetowej Caritas oraz w kancelarii parafialnej.

WNIOSEK 

Złożenie wniosku jest równoważne z przyjęciem wszystkich zasad związanych z obowiązkiem rozliczenia przyznanej pomocy w formie wskazanej przez Caritas.

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości należy kontaktować się z Biurem Caritas: (14) 631 73 20 w dni powszednie od 8.00 do 15.00.

Wpłat na rzecz poszkodowanych można dokonywać na konto:
71 1020 4955 0000 7302 0097 4683 z dopiskiem – „Nawałnica na Sądecczyźnie”

Również w ostatnią niedzielę, 4 lipca, w parafiach Diecezji Tarnowskiej po każdej mszy zbierano do puszek pieniądze na pomoc poszkodowanym przez żywioł.

O trąbie powietrznej i jej skutkach, a także relacje osób, którym nawałnica zniszczyła dorobek życia przeczytacie —>TUTAJ. 

Fot. arch. Kinga Nikiel-Bielak 

Share on twitter
Share on facebook