Były piłkarz krakowskich klubów wiceprezesem Sandecji

Fot. Sandecja.pl

W pierwszoligowej Sandecji trwa porządkowanie organizacyjne po niespodziewanej rezygnacji prezesa, Arkadiusza Aleksandra. Tymczasowym sternikiem klubu nadal pozostaje Łukasz Morawski. Sandecja ma natomiast nowego wiceprezesa, został nim Łukasz Skrzyński.

43-letni działacz sportowy pochodzi ze Skawiny i przez wiele lat związany był z krakowskim środowiskiem piłkarskim.

W przeszłości był uważany jako spory talent młodego pokolenia w Polsce. Wychowanek Wisły Kraków, z którą dwa razy sięgnął po tytuł Mistrza Polski Juniorów. Jako 19-latek zadebiutował w Pucharze UEFA, po czym został w rundzie wiosennej sezonu 1998/1999 został wypożyczony do Cracovii. Potem reprezentował kielecką Koronę oraz Proszowiankę Proszowice.

W 2004 roku zadebiutował na poziomie Ekstraklasy w barwach Cracovii. Następnie Skrzyński przeniósł się do Polonii Warszawa, a następnie Zawiszy Bydgoszcz, gdzie po rozgrywkach 2013/2014 zakończył karierę, zostając dyrektorem sportowym w Zawiszy.

Fot. Sandecja.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.