Dyrektor hospicjum bohaterem licytacji dla... hospicjum. Owocny koncert dobrych serc [zdjęcia, filmy]

Tak jak przypuszczaliśmy, sobotni koncert Niezależnej Orkiestry i Chóru Młodzieżowego był prawdziwą ucztą dla serca i dla ucha. Grupa pod batutą Justyny Zawiślan zaprezentowała na scenie auli PWSZ w Nowym Sączu swoje własne utwory i oczywiście nie obyło się bez bisu. Koncert zorganizowany przez fundację Garda miał też szlachetny cel.

Renault2

- Wspieramy dzisiaj Sądeckie Hospicjum, które potrzebuje rozbudowy. Dzięki niej placówka będzie pomagać dużo większej ilości osób niż dotychczas - mówił prezes fundacji, Grzegorz Migda, witając przybyłych.

Każdy z niecierpliwością oczekiwał na pierwsze dźwięki muzyki w wykonaniu młodych artystów.

- Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy jest to grupa przyjaciół, połączona wspólną pasją do muzyki. Tworząc, wyrażają swoją młodzieńczą charyzmę i chęć dalszego rozwoju. Od 2016 roku pod kierownictwem Justyny Zawiślan, która jest dyrygentką i mózgiem zespołu, koncertują, kreują i tworzą swój przepiękny, muzyczny świat - przedstawił grupę sądecki raper Przemysław ,,Bartez" Bartkowski, prowadzący sobotnie wydarzenie.

Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy - koncert charytatywny dla Sądeckiego Hospicjum ❤

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Sobota, 4 maja 2019

W trakcie ponadgodzinnego koncertu na scenie pojawił się także gościnnie raper Mateusz ,,Maniek" Smoleń, a na koniec swój własny utwór wykonała wokalistka Joanna ,,Azzja" Mądry - półfinalistka VIII. edycji The Voice of Poland.

Azzja oraz Niezależna Orkiestra i Chór Młodzieżowy - koncert charytatywny dla Sądeckiego Hospicjum ❤

Opublikowany przez Dobry Tygodnik Sądecki Sobota, 4 maja 2019

Figurka Anioła wykonana przez Karolinę Tokarczyk, obraz Ryszarda Miłka, prace Mgr. Morsa oraz rysunek jego żony - Karo to przedmioty, które zostały wylicytowane podczas koncertu. Oprócz tego po sali krążyła puszka, do której można było wrzucać pieniądze. Choć udział w wydarzeniu był darmowy, to i tak udało się zebrać sporą sumę. Do Sądeckiego Hospicjum trafi 2800,21 złotych.

- Koncert był wielkim przeżyciem, świetny występ, wspaniały chór i orkiestra. Chciałbym szczególnie podziękować organizatorom oraz sponsorom, którzy wsparli tą akcję, bo dochód z wydarzenia przeznaczony będzie na rozbudowę Sądeckiego Hospicjum - cieszył się dyrektor placówki, Mieczysław Kaczwiński. Mężczyzna sam również wziął udział w licytacji, zdobywając obraz Ryszarda Miłka oraz dzieło Mgr. Morsa.

Przypomnijmy, że Sądeckie Hospicjum w ubiegłym roku dostało w prezencie 100 tysięcy złotych na rozbudowę. Pieniądze te wywalczył Mateusz Ziółko, zwyciężając w telewizyjnym show pod nazwą ,,Twoja Twarz Brzmi Znajomo", o czym pisaliśmy TUTAJ. Choć kwota wydaje się ogromna, jest jednak kroplą w morzu potrzeb.

- Przyda się każdy grosz. Ceny budowlane wariują. Zobaczymy, co będzie, ale miejmy nadzieję, że damy radę. Mam nadzieję, że w przeciągu dwunastu miesięcy rozbudowa zostanie zrealizowana i będzie służyć potrzebującym - mówił Mieczysław Kaczwiński.

To nie pierwsza akcja organizowana przez fundację Garda na rzecz Sądeckiego Hospicjum. Dochód uzyskany podczas ubiegłorocznego, dwudniowego ,,One Heart Festival" również wsparł placówkę. Jak informowaliśmy TUTAJ, udało się wtedy zebrać 5267,10 złotych.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Sądeckie Hospicjum i jego rozbudowę wciąż może to zrobić

poprzez wpłacenie choćby złotówki na specjalnie na ten cel założoną internetową zbiórkę.

Strona zbiórki znajduje się TUTAJ.

 

WIŚMAŁA2020

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.