Byli prezydenci Nowego Sącza wskazali swojego kandydata

Byli prezydenci Nowego Sącza wskazali swojego kandydata

Wyborcza karuzela polityczna rozkręca się na dobre. Trzech byłych prezydentów Nowego Sącza wskazało swojego lidera w wyborach na prezydenta miasta. Dawni gospodarze miasta uznali, że najlepszym – ich zdaniem – kandydatem Prawa i Sprawiedliwości byłby poseł Patryk Wicher.

Wśród sądeckich komentatorów politycznych lotem błyskawicy przekazywana jest informacja, iż trzech byłych prezydentów Nowego Sącza: Jerzy Gwiżdż, Ryszard Nowak i Ludomir Krawiński, podczas nieformalnego spotkania wskazało swojego kandydata, który miałby reprezentować PiS w wyścigu o fotel prezydenta miasta. Wskazanie ma charakter nieformalny, bowiem żaden z wymienionej trójki nie sprawuje w PiS eksponowanej funkcji, a nawet nie należą do partii. Misję omówienia pomysłu z ewentualnym kandydatem powierzono Ryszardowi Nowakowi, który w tej sprawie miał się spotkać z Patrykiem Wichrem.

– Ja wiem, że dzisiaj jest tłusty czwartek i ludzie popuszczają nieco paski u spodni oraz wodze fantazji, ale tutaj czyjaś fantazja za mocno została popuszczona – mówi pierwszy prezydent miasta po 1989 r. Jerzy Gwiżdż. – Taka informacja jest dla mnie wiedzą tajemną, poza tym przed wyborami tego typu newsów się nie komentuje. Oczywiście im bliżej wyborów będzie się ich pojawiać cała masa. Gdyby mnie pan zapytał, czy mam swoje prezydenckie typy, to bym panu powiedział.

– Ma pan swoje prezydenckie typy?

– Oczywiście! Ale do wyborów samorządowych jest jeszcze półtora roku, a po drodze wybory parlamentarne, które mogą wiele w tych sprawach zmienić. Ja osobiście nie zamierzam nigdzie kandydować, ale też nie zamierzam być bierny wobec tego, co się obecnie w mieście dzieje. Powiem więcej – zamierzam być bardzo aktywny w tych sprawach.

Sam potencjalny kandydat na prezydenta Nowego Sącza komentuje temat równie dyplomatycznie:

– Potwierdzam! Widziałem się ostatnio z Ryszardem Nowakiem – mówi Patryk Wicher. – Wybierałem w jego sklepie jubilerski drobiazg dla mojej mamy na okrągłe urodziny. Szczegółów nie zdradzę, bo mama może to czytać. Czy rozmawialiśmy o polityce? Często rozmawiamy, bo bardzo wysoko cenię wszystkich trzech byłych prezydentów. To fantastyczni ludzie, mają ogromne zasługi dla Nowego Sącza, bardzo dużo zrobili dla tego miasta.

O wyborczych przymiarkach pisaliśmy również TUTAJ 

Czytaj również:

Napad na osiedlowy sklepik. Napastnik rozpylił gaz i ukradł pieniądze z kasy

Reklama