Napad na osiedlowy sklepik. Napastnik rozpylił gaz i ukradł pieniądze z kasy

Napad na osiedlowy sklepik. Napastnik rozpylił gaz i ukradł pieniądze z kasy

policja

Do rozboju doszło w czwartek (16 lutego). Częściowo zamaskowany czerwoną chustą mężczyzna wszedł do sklepu ABC przy ul. Batorego w Gorlicach, rozpylił gaz i ukradł kasetkę z pieniędzmi.

Było około godziny 17:20, kiedy nieznany na obecną chwilę mężczyzna rozpylił substancję, która na chwilę obezwładniła ekspedientkę sklepu. Prawdopodobnie był to gaz pieprzowy. Sprzedawczyni próbowała wyjść tylnymi drzwiami i wołała pomocy. Wtedy napastnik wyrwał część kasy fiskalnej (kasetkę), w której znajdowało się około trzy tysiące złotych i uciekł w nieznanym kierunku. W progu sklepu natknął się na klientkę. Ta jednak, zaskoczona sytuacją, nie była w stanie zareagować. Natychmiast po zdarzeniu ruszyły w Gorlicach policyjne poszukiwania z psami tropiącymi.

– Mężczyzna jest szczupłej budowy ciała, ma około 40 lat. Na miejscu zostały przeprowadzono oględziny. Trwają czynności dochodzeniowo-śledcze w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy – przekazał w rozmowie z naszą redakcją asp. sztab. Gustaw Janas, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach.

Czytaj także: Byli prezydenci Nowego Sącza wskazali swojego kandydata

Fot. arch. Polska Policja