Psy sądeckich strażków otrzymały nowe… buty

Szukają zaginionych ludzi, spieszą na pomoc po katastrofach budowlanych i po trzęsieniach ziemi, gdy trzeba wydobyć uwięzionych w gruzowiskach … Druhowie z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, dzięki wsparciu Urzędu Marszałkowskiego wzbogacili się o nowy, specjalistyczny sprzęt. Wsparcie dostali również ich czworonożni towarzysze. 

wsb3

Bardzo sobie cenimy jako społeczność lokalna to, co państwo – straż pożarna i jej ochotnicze formacje – robicie dla naszego bezpieczeństwa i chyba nigdy nie znajdziemy sposobu i prawdziwej formy, żeby w pełni za to podziękować – mówił Wojciech Piech, zastępca prezydenta miasta przekazując strażakom sprzęt do ratownictwa.

Druhowie z Grupy Ratownictwa Specjalnego otrzymali sprzęt łącznościowy, odbiorniki nawigacji satelitarnej, ubrania ochronne oraz nosze kubełkowe do transportu poszkodowanych w trudnym terenie. Strażacy otrzymali także buty ochronne, ale nie tylko oni.

W naszej jednostce służą psy szkolone do poszukiwania ludzi zasypanych gruzami – mówi Michał Gaik, naczelny Grupy Ratownictwa Specjalistycznego OSP w Nowym Sączu.

Psy otrzymają obuwie specjalistyczne, które służy do tego, żeby pies mógł się poruszać bezpiecznie po gruzach w wypadku katastrof budowlanych. Na gruzach może być szkło, mogą być wystające pręty i tym podobne, więc żeby pies był bezpieczny, potrzebuje obuwia specjalistycznego.

Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz została utworzona w styczniu 2013 roku. W jej skład wchodzi 25 druhów, w tym 14 przewodników psów, lekarz, 5 ratowników medycznych i lekarz weterynarii. W trakcie szkolenia jest 17 psów. Grupa posiada dwa certyfikowane zespoły poszukiwawcze (przewodnik i pies) o specjalności terenowej oraz z uprawnieniami do poszukiwań ludzi w miejscach katastrof budowlanych.

O psach ratownikach możesz przeczytać tutaj 

fot. GRS

 

<div id=”ceneoaffcontainer139843″></div><script type=”text/javascript”>var stamp = parseInt(new Date().getTime()/86400, 10);var script = document.createElement(‚script’);script.setAttribute(‚type’, ‚text/javascript’);script.setAttribute(‚src’, ‚//partnerzyapi.ceneo.pl/External/dc.js?id=139843&channelId=23863&partnerId=15448&graphicId=1439&newTab=false&’+stamp);script.setAttribute(‚charset‚, ‚utf-8’);var head = document.getElementsByTagName(‚head’)[0];head.appendChild(script);</script>
MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]