Burza wokół podwójnego otwarcia mostu. VIP-ów PiS nie będzie, bo prezydent ukradł show?

Program sobotnich uroczystości związanych z oficjalnym otwarciem mostu im. Józefa Piłsudskiego może okazać się nieaktualny. Z informacji jakie dotarły do naszej redakcji wynika, że wbrew zapowiedziom nie przyjadą przecinać wstęgi ani wicepremier Beata Szydło, ani marszałek województwa Witold Kozłowski. 

WSB2020

W wywiadzie udzielonym Regionalnej Telewizji Kablowej marszałek Kozłowski stwierdził, że ani on, ani Beata Szydło nie dostali zaproszenia na otwarcie mostu heleńskiego. Ludomir Handzel zapewnił nas, że zaproszenia z ratusza wysłano. Co więcej - są podobno potwierdzenia ich odbioru.

Prezydent postanowił udostępnić most kierowcom niezwłocznie po uprawomocnieniu decyzji dającej zgodę na użytkowanie przeprawy, czyli tuż po północy, w pierwszych minutach 9 maja. Liczna grupa sądeczan, którzy przez rok tracili czas w korkach z entuzjazmem przyjęła te "darowane" dwie doby. Ludzie spontanicznie wyrazili swoją radość przyjeżdżając w środku nocy, aby przejechać nawet po kilka razy nowym mostem.

To co spodobało się kierowcom, niekoniecznie spodobało się politykom Prawa i Sprawiedliwości. Tuż po nieoficjalnym otwarciu przeprawy pojawiły się komentarze, że Handzel "skradł show".

Witold Kozłowski zapowiedział, że nie będzie uczestniczył w uroczystości.

Podwójne otwarcie skrytykował sądecki poseł Wiesław Janczyk.

- Najlepsze kąski podaje się gościom, a samemu posila się na końcu. Tutaj trochę to odwrócono. Źle się stało. Miasto czeka na pieniądze na drugi taki most. Decyzje rządowe w tej sprawie znowu muszą zapaść... - powiedział w rozmowie z reporterami TVN.

Wicepremier Szydło skomentowała materiał reporterski TVN w mediach społecznościowych :

 

 

 

 

 

- Chodziło mi wyłącznie o to, aby ulżyć mieszkańcom, nie zaś aby ktokolwiek czuł się urażony. Ludzie, którzy tutaj nie mieszkają i nie męczą się codziennie w korkach, nie zdają sobie z tego sprawy, że każdy dzień, każda godzina dla sądeczan była ważna - mówi Handzel.

Swoją obecność na sobotnim otwarciu zapowiedział  natomiast były prezydent Ryszard Nowak, któremu jego sojusznicy w taki oto sposób dziękowali dziś za jego zasługi dla budowy nowego mostu łączącego osiedle Helena z centrum Nowego Sącza:

 

Sobotnie uroczystości rozpoczną się o godzinie 13.  W związku z nimi most zostanie  ponownie wyłączony z ruchu ale tylko na krótko: od 14.30 do 16. 30.

Zdjęcie w nagłówku: Kinga Nikiel - Bielak

Heleński otwarty! Były fajerwerki, szampan i pierwszy korek na moście

 

MAGIK MAŁA

3 comments

  1. Dziadek Andrzej 11 maja, 2019 at 10:12 Odpowiedz

    “Miasto czeka na pieniądze na drugi taki most. Decyzje rządowe w tej sprawie znowu muszą zapaść… ” zapowiedź blokowania inwestycji bo foch?

  2. Sadeczok 11 maja, 2019 at 13:17 Odpowiedz

    Politycy mają SŁUŻYĆ społeczeństwu anie lansować się. Ziemia sądecka potrzebuje dobrych gospodarzy a nie zawodowych polityków od widoku, których robi się już niedobrze.

Wypowiedz się w tej sprawie

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.