Budżet województwa na 2023 rok uchwalony. Krynica-Zdrój otrzyma blisko milion złotych na tor MTB

Budżet województwa na 2023 rok uchwalony. Krynica-Zdrój otrzyma blisko milion złotych na tor MTB

witold kozłowski, krynica-zdrój, budżet 2023

Budżet województwa na rok 2023 został uchwalony. W przyszłym roku wydatki samorządu województwa wyniosą blisko 2,9 miliarda złotych. Radni zdecydowali między innymi o tym, że 980 tysięcy złotych zostanie przekazane Gminie Krynica – Zdrój na budowę toru MTB XCO na Górze Parkowej. To w związku z organizacją III Igrzysk Europejskich.

Marszałek Witold Kozłowski nie ukrywa swojego zadowolenia z uchwalonego podczas LXII sesji Sejmiku Województwa Małopolskiego budżetu na 2023 rok. Nazwał go mądrym i dobrym. Najwięcej środków przeznaczono na transport, łączność, inwestycje i projekty z dziedziny kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

– Duży nacisk stawiamy także na ochronę zdrowia, edukację, działania społeczne i prorodzinne. To budżet dobry i mądry. Nie tylko utrzyma tempo inwestycji w regionie, ale pozwoli nawet na to, aby to tempo zwiększyć. W sytuacjach kryzysowych nie ma lepszego sposobu na pobudzanie gospodarki jak aplikowanie dużej liczy inwestycji. Ten budżet uwzględnia wszelkie ryzyka i jest na miarę naszych możliwości. Mimo, że jest największym budżetem w historii województwa to ogranicza ryzyka do minimum. Mam pełne zaufanie do Pani Skarbnik, która wykonała największą pracę przy tworzeniu tego budżetu. Ufam jej wiedzy i doświadczeniu – mówi marszałek Witold Kozłowski, cytowany przez portal Urzędu Marszałkowskiego i Województwa.

W związku z przyszłorocznymi III Igrzyskami Europejskimi pomoc finansową uzyskają gminy w Nowym Targu oraz Krynicy-Zdroju. W przypadku krynickiego uzdrowiska będzie to m.in. kwota 980 tysięcy złotych dedykowana budowie toru MTB XCO na Górze Parkowej.

Czytaj także: Niebezpieczne zjawiska w szpitalach na Sądecczyźnie. „Teraz ich stan zdrowia znacznie się pogorszył”

Fot: UrządMarszałkowski

Share on twitter
Share on facebook