Od A do Z, czyli sportowe podsumowanie roku 2022

Od A do Z, czyli sportowe podsumowanie roku 2022

sportowy bilans

Za nami dwanaście miesięcy sportowych zmagań i wydarzeń. Jakie imprezy cieszyły się największym zainteresowaniem? Kto zasługuje na wyróżnienie a kto jest tegorocznym objawieniem? Co wiemy o budowie nowego stadionu Sandecji? Który sportowiec młodego pokolenia daje wyraźne sygnały do odnoszenia wielkich sukcesów? Oto kompleksowe podsumowanie sportowego roku – od A do Z.   

A – jak Agnieszka Skalniak-Sójka

Pochodząca z Żegiestowa kolarka ma za sobą najlepszy rok w życiu. Reprezentantka Polski zwieńczyła sezon podpisaniem kontraktu z jedną z najlepszych ekip świata – Canyon Racing. W praktyce oznacza to, że teraz będzie się ścigać w najważniejszych kolarskich imprezach globu. Podpisanie umowy z nowym zespołem to pokłosie wielu sukcesów, które zawodniczka osiągnęła na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy. Warte odnotowania są zwycięstwa w Princess Anna Vasa Tour, Giro Toscana czy Lotto Belgium Tour. – Tegoroczne sukcesy nie byłyby możliwe bez kilku istotnych zmian, które miały miejsce w moim życiu. Zmiana trenera, opracowanie szczegółowego programu szkoleniowego, wyznaczenie celów, nowy program treningowy, wprowadzenie startów w przełajach, treningi wysokościowe oraz decyzja szefostwa mojej ówczesnej drużyny Atom Deweloper Wrocław o rejestracji w UCI. To główne powody, dzięki którym tak bardzo podniosłam swój poziom sportowy i zainteresowały się mną ekipy zagraniczne – argumentuje Agnieszka Skalniak-Sójka.

 

B – jak Barciczanka

W czerwcu Barciczanka zakończyła piłkarski sezon 2021/2022 bez straty choćby jednego punktu. Podopieczni trenera Mateusza Dwojaka wywalczyli awans do IV ligi w stylu godnym podkreślenia. Aż 30 meczów, 90 zdobytych punktów, zero remisów i zero porażek. Oto rezultat wart odnotowania, bo niespotykany – nawet w skali całego kraju.

 

C – jak Champion Roku (…)

Cały sportowy alfabet roku 2022 znajdziesz w najnowszym wydaniu DTS – dostępnym bezpłatnie pod linkiem:

Share on twitter
Share on facebook