Brzezna, Świdnik, Zawadka: odkupione od ogrodników i sprzedawców chryzantemy będą rozdawane za darmo…

Brzezna, Świdnik, Zawadka: odkupione od ogrodników i sprzedawców chryzantemy będą rozdawane za darmo…

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w ramach pomocy dla producentów oraz sprzedawców chryzantem odkupiła kwiaty od tych, którzy nie sprzedali ich w związku z zamknięciem cmentarzy w tegoroczne listopadowe święta. Za kwiat doniczkowy agencja płaciła 20 złotych, za cięty – 3 zł. teraz wszystkie chryzantemy odkupione od sprzedawdców i ogrodników rozdawane są za darmo. Mogą się po nie zgłaszać  przedstawiciele organizacji pozarządowych, samorządowych oraz instytucji publicznych.

Podmioty, które są zainteresowane nieodpłatnym wykorzystaniem kwiatów, mogą zgłaszać się do biur powiatowych ARiMR celem złożenia deklaracji w tej sprawie. Termin na składanie deklaracji mija 12 listopada 2020 r. Zgłaszając chęć przejęcia chryzantem (ciętych bądź doniczkowych) należy podać ilość, jaką dany podmiot ma zamiar przejąć. Deklaracje należy składać w najbliższym  biurze powiatowym ARiMR. Kierownik biura powiatowego Agencji wskazuje następnie miejsce odbioru chryzantem oraz niezwłocznie informuje posiadacza kwiatów o zamiarze odbioru należących do niego chryzantem przez zainteresowany podmiot. Odbiór kwiatów musi zostać potwierdzony na piśmie lub w formie elektronicznego dokumentu

– czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej Agencji.

Wzór deklaracji odbioru chryzantem jest dostępny TUTAJ.

W naszym regionie kwiaty można będzie odebrac w Świdniku i Zawadce (gmina Łososina Dolna) oraz w Brzeznej (gmina Podegrodzie)

Szczegóły na stronie agencji: https://www.arimr.gov.pl

zdjęcia ilustracyjne: pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.