Brzezna. Mężczyźni szczuli policję psem. Odpowiedzą za przestępstwo i wykroczenia

Brzezna. Mężczyźni szczuli policję psem. Odpowiedzą za przestępstwo i wykroczenia

brzezna, policja, szczuli psem policję, przedszkole

Znamy nowe fakty w sprawie dwóch mężczyzn, którzy w miniony poniedziałek byli sprawcami sporego zamieszania w pobliżu przedszkola w Brzeznej. Odpowiedzą za przestępstwo oraz wykroczenia. Policja potwierdziła też konieczność użycia gazu.

10 października informowaliśmy na łamach portalu DTS24 o wydarzeniu, do którego doszło tuż obok przedszkola w Brzeznej. Konieczna była interwencja policji. Jak informował nas jeden z rodziców, który akurat odbierał swoje dziecko z placówki, dwóch mężczyzn z groźnym psem przemieszczało się w okolicach przedszkola, wykazując się przy tym agresją. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Są już znane kulisy sprawy. Jak informuje komisarz Justyna Basiaga, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu, mężczyźni nie wykonywali poleceń policji do zachowania zgodnego z prawem.

– Funkcjonariusze na miejscu zastali dwóch mężczyzn z psem, którzy na ich widok spuścili psa ze smyczy i zdjęli mu kaganiec. Policjanci wezwali właściciela psa aby ten założył zwierzęciu kaganiec. Mężczyzna odmówił i zaczął szczuć ich psem. Mężczyźni nie wykonywali poleceń policjantów do zachowania zgodnego z prawem, w czasie interwencji znieważali policjantów słowami wulgarnymi. W związku z czym policjanci użyli m.in. środka przymusu bezpośredniego w postaci gazu pieprzowego – mówi komisarz Justyna Basiaga.

Pani rzecznik potwierdza także fakt, że sytuacja była dynamiczna a jeden z mężczyzn próbował się oddalić i wszedł do pobliskiej placówki oświatowej.

– Na terenie budynku policjanci nie używali gazu, nie było też żadnego zagrożenia dla znajdujących się tam osób. Jeden z mężczyzn poddał się badaniu alkomatem, w organizmie miał ponad promil alkoholu. Drugi z mężczyzn odmówił takiego badania. Mężczyźni zostali przewiezieni do szpitala, gdzie została im pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i innych środków. Pies został odłowiony przez policjantów z pomocą służb weterynaryjnych – mówi komisarz Basiaga, po czym dodaje:

– Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo znieważenia funkcjonariuszy Policji oraz za wykroczenia , które popełnili m.in. niezachowanie ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, używanie słów nieprzyzwoitych w miejscu publicznym – kończy pani rzecznik KMP Nowy Sącz.

Fot: czytelnik

Czytaj także: Nowosądecka Szkoła Podstawowa nr 21 ze złotym medalem biegów przełajowych

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama