Nowosądecka Szkoła Podstawowa nr 21 ze złotym medalem biegów przełajowych

Nowosądecka Szkoła Podstawowa nr 21 ze złotym medalem biegów przełajowych

szkoła podstawowa 21, nowy sącz, złoty medal, biegi przełajowe

Sztafeta przełajowa Szkoły Podstawowej nr 21 w Nowym Sączu wywalczyła złoty medal i tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego. Zwycięstwo dało przepustkę do ogólnopolskich finałów, które odbędą się 26 października w Tomaszowie Lubelskim.

Sztafeta w składzie: Szymon Kadłubowski, Maciej Olchawa, Jakub Basta, Filip Górowski, Adam Kadłubowski i Krzysztof Ociepka pokazała charakter i w znakomitym stylu wypełniła założenia taktyczne. Sam fakt występu w zawodach wojewódzkich wymagał pokonania dziewięciu innych szkół w zawodach miejskich.

Maciej Jawor, opiekun ekipy a jednocześnie nauczyciel wychowania fizycznego SP 21 nie ukrywa zadowolenia z postawy swoich podopiecznych.

– Na starcie w Nowym Targu stanęło 20 najlepszych szkół w województwie. Sztafeta ma to do siebie, że jest bardzo nieprzewidywalna zwłaszcza w tej kategorii wiekowej i na takim dystansie biegowym jakim jest 1000 metrów – mówi Maciej Jawor, po czym dodaje:

– Chłopcy pokazali niesamowity charakter, świetnie wypełnili założenia taktyczne, doskonale rozłożyli siły, choć sam bieg był bardzo emocjonujący, ponieważ dopiero na ostatniej zmianie nasz uczeń wyprzedził aż pięciu zawodników i przypieczętował nasze zwycięstwo, które jest ogromnym sukcesem naszej szkoły. Determinacja i zaangażowanie, walka do samego końca o jak najlepszy wynik, sprawiły, że awans na zawody ogólnopolskie stał się faktem. Teraz czeka nas bardzo trudne zadanie, w jesiennym festiwalu biegowym w Tomaszowie Lubelskim, przyjedzie 15 najlepszych sztafet z całej Polski, ale jeśli poziom biegowy będzie podobny i uda nam się pojechać tym samym składem, możemy sprawić niespodziankę. Jestem dumny i szczęśliwy, przecież nieczęsto zdobywa się tytuł najlepszej szkoły w województwie – kończy opiekun złotych medalistów.

Fot: Maciej Jawor

Czytaj także: Jest nowy prezes Uzdrowiska Krynica – Żegiestów

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama