Brunary-Gorlice-Nowy Sącz. Poszukiwany genetyczny bliźniak Adriana! Stawką jest jego życie…

Brunary-Gorlice-Nowy Sącz. Poszukiwany genetyczny bliźniak Adriana! Stawką jest jego życie…

„Wiesz, jak to jest, gdy świat wywraca Ci się do góry nogami, a codzienność zmienia się w niezliczoną ilość badań, leków i bezsilności? Gdy normalne życie zmienia się w szpitalną rzeczywistość?  Właśnie zacząłem pisać nowy, nieoczekiwany rozdział historii mojego życia, przeplatany bólem i lękiem o to, czy jutro nadejdzie – pisze 22-letni Adrian, chłopak z Brunar chory na białaczkę limfoblastyczną. Jedyną nadzieją na przyszłość bez bólu i prawdopodobnie na jakąkolwiek przyszłość Adriana jest przeszczep szpiku od niespokrewnionego dawcy. W najbliższą niedzielę w Gorlicach odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku dla Adriana. Kilka dni później akcja zostanie powtórzona w Brunarach i w Nowym Sączu.

– To proces, który trwa tylko 10 minut, a może uratować czyjeś życie – mówi Kamil Stachowicz Koordynator ds. Rekrutacji Dawców – W grę wchodzi być albo nie być drugiego człowieka. Warto podarować cząstkę siebie…

Zanim Adrian usłyszał diagnozę, zanim jego drugim domem stał się szpital, wszystko wyglądało zwyczajnie. – Mieszkałem z rodzicami, pracowałem, spotykałem się ze znajomymi, spędzałem czas z moją dziewczyną Natalią, a moją pasją były wycieczki górskie oraz samochody – opowiada.

W styczniu zachorował. Objawy przypominały grypę. Pojawiły się też bóle mięśni i omdlenia. Trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy. Dzień później usłyszał diagnozę: ostra białaczka limfoblastyczna. Zalecono chemioterapię, jednak jak się okazało – przeszczep szpiku mimo chemii będzie koniecznością.

Rodzina, przyjaciele chłopaka chcą działać. – Gdy dowiedziałam się o chorobie Adriana, przepłakałam całą noc, a później postanowiłam działać. Zaczęliśmy szukać dla Adriana bliźniaka genetycznego. Wiemy, że nie ma ani chwili do stracenia – mówi Justyna, ciocia Adriana.

Przeszczep okazuje się jedynym ratunkiem, gdy leczenie farmakologiczne nie przynosi efektów. Lekarze zalecili przeszukanie bazy dawców, niestety spośród 1,8 mln osób zarejestrowanych w bazie Fundacji DKMS, nie ma obecnie człowieka, który mógłby uratować życie Adrianowi. Może genetyczny bliźniak Adriana jest wśród Was? Aby każdy mógł się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić jeden z punktów, gdzie wolontariusze będą rejestrowali chętnych :

  • 15 maja 2022 r., 10:00 – 16:00, Charytatywnie dla Adriana, Rynek, Gorlice,
  • 22 maja 2022 r., 09:00 – 14:00, Ochotnicza Straż Pożarna, Brunary 122A,
  • 23 maja 2022 r., 10:00 – 15:00, Szkoła Policealna Pracowników Służb Medycznych i Społecznych, Jagiellońska 45, Nowy Sącz.

Osoby, które nie mają możliwości pojawić się na miejscu, mogą zamówić bezpłatny pakiet rejestracyjny do domu za pomocą formularza rejestracyjnego dostępnego na stronie www.dkms.pl/adrian

Adrianowi można też pomóc dokładając finansową „cegiełkę” do wirtualnej skarbonki, gdzie gromadzone są pieniądze na leczenie.

Znajdziecie ją TUTAJ.

 

Czytaj też:

Cały świat pobiegnie, pomaszeruje, pojedzie na rowerach dla Julii z Krasnego Potockiego

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.