Boks. Sądecki UKS Evan pokazał się na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży [Zdjęcia]

Pod koniec kwietnia w Gliwicach odbył się II Turniej Eliminacyjny do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie.

Renault2

Nasz region reprezentowały zawodniczki UKS Evanu w składzie: Gabriela Migda w kategorii 48 kg oraz Emilia Dadaś w kategorii 50 kg. Co więcej sądeczanki z Grodu Świętej Małgorzaty pokazały hart ducha i ciała awansując do finałów.

Pierwsza z zawodniczek wygrała przez RSC w pierwszym starciu pokonując Sarę Tercjak z Ostrołęki. Następne starcie to 2:1 na korzyść rywalki: Doroty Wawszczyk z Jaworzna.

- Droga Emilii była trudniejsza, co znalazło odzwierciedlenie w pierwszym pojedynku przegranym 0-3 z Julią Kabzińską z Kalisza – informuje Krzysztof Bulanda, trener UKS.

W kolejnym starciu o wszystko nasza zawodniczka stanęła naprzeciwko obdarzonej świetnymi warunkami fizycznymi reprezentantce Skalnika Wiśniówka Patrycji Sitarskiej.

Czytaj również: PIŁKA NOŻNA. KOLEJNE TALENTY W SANDECJI! „OCZKO W GŁOWIE”

- Na papierze lepiej wyglądała przeciwniczka nowosądeczanki, więc czekała nas walka o przetrwanie. Sporty walki rządzą się jednak swoimi prawami: Emilia postawiła wszystko na jedną kartę i ciosem na przeponę zwyciężyła w pierwszej rundzie! - cieszy się Bulanda.

Podsumowując w finałach mamy trzy zawodniczki gdyż trzy tygodnie wcześniej w Grudziądzu awans w kat.63 kg wywalczyła Amelia Rachwalik.

- Szczególne podziękowania kierujemy w stronę naszych mecenasów bez wsparcia których osiągane przez nas wyniki nie byłyby możliwe. A są nimi SP Muszynianka, SP Poprad,Sądeckie Wodociągi i panowie Mirosław Dominik i Tomasz Jaskot – podsumowuje Krzysztof Bulanda z UKS.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: UKS Evan

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.