Bitwa o wozy: wiemy już, która gmina z regionu dostanie samochód od MSWiA

Wiadomo już, które gminy dostaną od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji obiecane za najwyższą frekwencję wyborczą wozy strażackie. W naszym regionie nagrodę otrzyma gmina Laskowa (powiat limanowski), która uzyskała frekwencję równą 78,41% – najwyższą w województwie małopolskim.

wsb3

Informację o tym można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej MSWiA, ponadto napisał o tym na swoim facebookowym profilu Paweł Szefernaker (post poniżej), sekretarz stanu w tymże ministerstwie. Władze 49 gmin – po jednej z każdego byłego województwa – dostaną promesy na zakup wozów strażackich.

Jak czytamy na stronie ministerstwa, maksymalne dofinansowanie wynosi 800 000 zł i ma być przeznaczone na średni samochód ratowniczo-gaśniczy. W konkursie brano pod uwagę gminy do 20 tysięcy mieszkańców, z wyłączeniem tych, które zostały nagrodzone w I turze (w Małopolsce – gmina Żegocina z powiatu bocheńskiego, która sąsiaduje z gminą Laskowa). Nie uwzględniano tu głosów osób, które brały udział w wyborach poza miejscem swojego zamieszkania, na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania.

Otrzymaliśmy od PKW listę gmin z najwyższą frekwencją wyborczą w II turze wyborów na terenie byłych 49 województw z…

Opublikowany przez Pawła Szefernaker Środa, 15 lipca 2020

To nie jedyna nagroda za frekwencję dla gminy Laskowa. Wczoraj informowaliśmy o tym, że jako jedna z dziesięciu gmin w Małopolsce dostała bon o wartości 50 tysięcy złotych na wycieczki szkolne dla uczniów szkół podstawowych (więcej informacji TUTAJ).

fot. ilustr. oficjalna strona MSWiA

JULAPO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]