Krynica-Zdrój: dwa oddziały szpitala zamknięte. Około 30 osób w kwarantannie

Krynica-Zdrój: dwa oddziały szpitala zamknięte. Około 30 osób w kwarantannie

Od poniedziałku dwa oddziały Szpitala im. dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju są zamknięte: ginekologia i położnictwo oraz pediatria w części noworodkowej. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u pacjentki oraz u dwóch pracownic tych oddziałów. Personel jest na kwarantannie.

– Pacjentka została wypisana w porozumieniu z Sanepidem do izolacji domowej. Pracownicy są po wymazach. Poza dwoma osobami, u których zostało potwierdzone zakażenie, na razie wszyscy mają wyniki ujemne. W poniedziałek powtarzamy badania i mamy nadzieję, że wrócimy do normalnej pracy – informuje w rozmowie z naszą redakcją Sławomir Kmak, dyrektor szpitala.

Jak wyjaśnia, gdy pacjentka była przyjmowana do szpitala, wykonano jej test i dał on wynik ujemny. Po czterech dniach ponowne badanie dało wynik dodatni. Być może był to czas tak zwanego okna serologicznego, kiedy zakażenie nie jest jeszcze wykrywalne.

W związku z tą sytuacją na kwarantannie przebywa około 30 osób. Pozostała część szpitala funkcjonuje jak zwykle, a pracownikom wykonywane są badania przesiewowe.

– Staramy się panować nad sytuacją na tyle, na ile się da – mówi dyrektor Kmak.

Odwiedziny w szpitalu od początku stanu epidemii są wstrzymane. Jak zaznacza dyrektor, teraz w Krynicy-Zdroju reżim sanitarny jest szczególnie ważny, ze względu na dużą liczbę turystów, którzy zdecydowali się na wypoczynek w uzdrowisku.

fot. Szpital im. dr. J. Dietla w Krynicy-Zdroju

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama