Gmina Laskowa nagrodzona za najwyższą w województwie frekwencję w wyborach prezydenckich

Zarząd Województwa Małopolskiego nagrodził 10 gmin, w których odnotowano najwyższą frekwencję w drugiej turze wyborów prezydenckich. Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się gmina Laskowa (powiat limanowski), gdzie zagłosowało 78,82% uprawnionych osób.

Każda z 10 nagrodzonych małopolskich gmin otrzyma bon o wartości 50 tysięcy złotych na wycieczki szkolne dla uczniów szkół podstawowych. Gmina Laskowa jest jedyną gminą z subregionu sądeckiego, która otrzyma nagrodę w ramach Małopolskiej Olimpiady Frekwencji.

Jestem dumny, że Małopolanie odpowiedzieli tak licznie na apele o udział w wyborach. W ramach nagrody Zarząd Województwa Małopolskiego przekazał w sumie 500 tys. zł zwycięskim gminom, które wypadły najlepiej pod względem frekwencji. Do każdej gminy trafią tzw. bony wycieczkowe o wartości 50 tys. zł, które pozwolą na organizację od 100 do 130 nieodpłatnych wycieczek dla uczniów. Środki zostaną przekazane gminom już na początku września – powiedział marszałek Witold Kozłowski.

W ufundowanych w ten sposób wycieczkach (m.in. do Krakowa) weźmie udział około 5 tysięcy uczniów małopolskich podstawówek. W ramach bonu zapewniony będzie przejazd autokarem, wyżywienie, zwiedzanie, ubezpieczenie, przewodnik, a także… lekcja demokracji.

W ramach lekcji demokracji organizowanej przez Zarząd Województwa Małopolskiego, która odbędzie się na Sali Sejmiku WM opowiemy m.in. naszym młodym gościom o roli i zasadach funkcjonowania regionalnego samorządu, by wzmacniać patriotyczne postawy, poczucie tożsamości i małopolskiej wspólnoty – informują pracownicy Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Lista gmin, które zostały nagrodzone (w nawiasie frekwencja uzyskana w drugiej turze wyborów prezydenckich):

  1. Laskowa, powiat limanowski (78,82%);
  2. Trzciana, powiat bocheński (78,28%);
  3. Sułoszowa, powiat krakowski (78,27%);
  4. Wielka Wieś, powiat krakowski (78,21%);
  5. Żegocina, powiat bocheński (78,13%);
  6. Polanka Wielka, powiat oświęcimski (77,37%);
  7. Zielonki, powiat krakowski (77,31%);
  8. Zabierzów, powiat krakowski (77,05%);
  9. Wiśniowa, powiat myślenicki (76,69%);
  10. Iwkowa, powiat brzeski (76,29%).

fot. ilustr. Biuro Prasowe UMWM

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.