Bieg Wierchami. Wysoki poziom sportowy, ponad 300 osób na starcie [FOTORELACJA]

Bieg Wierchami. Wysoki poziom sportowy, ponad 300 osób na starcie [FOTORELACJA]

Bieg Wierchami, relacja, bieganie, wynika, zdjęcia

Za nami 9. edycja Biegu Wierchami. Do Rytra przyjechały setki miłośników biegania. Rywalizacja odbywała się na trzech dystansach. Zapowiedź wydarzenia publikowaliśmy – TUTAJ. Na trasie „Corno Owca”, która wiodła przez malownicze wzniesienia Beskidu Sądeckiego (start i meta w Rytrze) zwyciężył Jan Wydra (MOK Mszana Dolna) z czasem 43 minuty i 19 sekund. Wśród kobiet najlepsza okazała się Aleksandra Bazułka (Hoka Garmin Team). 11-kilometrową trasę pokonała w 52 minuty i 25 sekund.

Drugim (pod względem długości) wyzwaniem był „Waligóra”, czyli bieg z 30-kilometrową trasą. Start i meta także znajdowały się w Rytrze. Wymagające i różnorodne odcinki biegu najszybciej pokonali: Słowak Orolin Pauol (wśród mężczyzn: 2 godziny, 26 minut, 36 sekund) oraz Martyna Młynarczyk z klubu Hoka Garmin Team (wśród kobiet: 2 godziny, 41 minut, 13 sekund).

Najdłuższy dystans liczył 60 kilometrów („Basior”). Miejscem startu był Zamek w Starej Lubovnii. Trasa była nie lada wyzwaniem dla biegaczy, którzy musieli zmagać się technicznymi fragmentami. Wśród mężczyzn wygrał wysokiej rangi biegacz, powracający po kontuzji Bartosz Gorczyca z Grupy Luktrans (5 godzin, 10 minut, 49 sekund), z kolei w rywalizacji kobiecej najlepsza okazała się Marta Dębska z klubu zielonebieganie.pl. Trasę „Basiora” pokonała w 6 godzin, 54 minuty i 38 sekund.

Nieodłącznym elementem biegów, które organizuje stowarzyszenie Visegrad Maraton Rytro, są zmagania dziecięce. Najmłodsi miłośnicy aktywnego trybu życia i tym razem mieli okazję posmakować rywalizacji. Na starcie stanęło ponad 60 dzieciaków. Mariusz Szkaradek ze stowarzyszenia Visegrad Maraton Rytro przyznaje w rozmowie z naszą redakcją, że impreza przebiegła zgodnie z planem. – Zarejestrowało się ponad 300 osób. Jesteśmy bardzo zadowoleni, udało się przyciągnąć do rywalizacji wielu biegaczy. Poziom był bardzo ciekawy. Gościliśmy dużo osób z tak zwanych elit, które chciały „przetrzeć” się przed swoimi docelowymi biegami w sezonie. Nie zapomnieliśmy również o dzieciach. Przy okazji wydarzenia prowadziliśmy również zbiórkę na rzecz Wiktorii Wróbel z Nowego Sącza – mówi Mariusz Szkaradek, po czym dodaje:

– Ciekawostką jest powrót do rywalizacji Bartosza Gorczycy. To czołowy biegacz górski, jednocześnie jeden ze zwycięzców Maratonu Visegrad. Miał długą przerwę, która była spowodowana kontuzją. W biegu na 30 kilometrów wśród kobiet wygrała Martyna Młynarczyk. Jej wyczyn jest tym bardziej godny podkreślenia, że była druga w kategorii „Open”. Pokonała wielu mężczyzn. W zeszłym tygodniu startowała w Austrii na MŚ. W trakcie rywalizacji, bieg przerwano, ze względu na zagrożenie atmosferyczne. Cieszymy się, że tak znakomita zawodniczka przyjechała do Rytra – dodaje rozmówca portalu DTS24. Komplet wyników dostępny na stronie Bieg Wierchami. Poniżej fotorelacja z imprezy. Autorem zdjęć jest Marcin Wielosik.

Czytaj także: Nowy Sącz. Nie było taryfy ulgowej na turnieju. Triumfatorami rugbiści z Rzeszowa

Fot: Marcin Wielosik