BiblioLAB Gorlice 2018. Twórczo, inspirująco, kreatywnie

Za nami pierwszy zjazd lokalny bibliotekarzy z Małopolski – BiblioLAB 2018. Impreza odbyła się w Gorlicach w tamtejszej Miejskiej Bibliotece Publicznej.

wsb3

W wydarzeniu brało udział ponad 70 uczestników z Małopolski, na co dzień pracowników bibliotek publicznych, pedagogicznych, naukowych czy szkolnych.

Dzielili się wiedzą, mnożyli kolejne pomysły dzięki aż 12 zróżnicowanym spotkaniom warsztatowym. Nie zabrakło też prelekcji na temat możliwości rozwoju zawodowego bibliotekarzy, m.in.: program Erasmus+, Platforma Komisji Europejskiej EPALE, portal i działania liderskiej sieci LABiB.

Goście mogli podziwiać wystawę „Memów bibliotecznych”, którą obecnie można cały czas oglądać. Jest czynna do 5 listopada.

Czytaj również: Akademia Sandecja ma nowego dyrektora. Grał w Zagłębiu Lubin

Dziękujemy wszystkim trenerom za inspirujące warsztaty, uczestnikom za energię i kreatywną wymianę myśli. Czy będzie kolejna edycja? Mamy nadzieję, że tak i że w przyszłym roku także spotkamy się w Gorlicach! BiblioLAB — zjazd lokalny dla bibliotekarzy z Małopolski był częścią ogólnopolskiego cyklu BiblioLAB 2018 organizowanego przez sieć LABIB oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Partnerami i współorganizatorami wydarzenia były Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach, Małopolski Instytut Kultury oraz Good Books — innowacje w kulturze i edukacji. Patronatu honorowego udzielili Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla oraz Starosta Gorlicki Karol Górski – informuje Miejska Biblioteka Publiczna w Gorlicach.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: MBP

MAGIK MAŁA
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]