Belska do Nowaka: ,,zapraszam na badanie wariografem. Jeśli kłamię, rezygnuję z kandydatury”

Belska do Nowaka: ,,zapraszam na badanie wariografem. Jeśli kłamię, rezygnuję z kandydatury”

Kandydatka na prezydenta Nowego Sącza Małgorzata Belska gra va banque. Rzuciła wyzwanie kontrkandydatowi Ryszardowi Nowakowi, który twierdzi, że nie wykonał w jej kierunku gestu poderżnięcia gardła. Sprawę ma rozstrzygnąć wariograf.

Jak infomowaliśmy na naszych łamach, po debacie ,,Radia Kraków” Ryszard Nowak miał do Małgorzaty Belskiej skierować wymowny „gest poderżnięcia gardła”. Choć incydent nie został utrwalony na nagraniu, są świadkowie, którzy ów gest widzieli.

Kandydatka na prezydenta miasta całą sytuację opisała w mediach społecznościowych. Na jej wpis zareagował Ryszard Nowak, który stanowczo stwierdził, że nic takiego nie miało miejsca, a powstała historia, to atak polityczny na niego. Belska krótko odpowiedziała, nie pozostawiając Nowakowi zbyt dużego pola do manewru.

– Nie ma na to zgody. Panie Nowak przypominam panu, że pięć lat temu, kiedy zdecydowałam się kandydować na prezydenta miasta, dopuścił się pan względem mnie i mojej rodziny podobnej sytuacji. Proponuję, aby obecną sytuację rozwiązać w jeden konkretny sposób. Zapraszam pana na badanie wariografem. Wykaże ono kto mówi prawdę, a kto kłamie. Mam nadzieję, że wyrazi pan zgodę na upublicznienie wyników tego badania. Jeśli w wyniku tego badania okaże się, że ja kłamię, zrezygnuję z kandydowania na prezydenta miasta – rzuciła wyzwanie  kontrkandydatowi Małgorzata Belska.

Całą sytuację opisywaliśmy w artykule: Polityka po sądecku. Gest „poderżnięcia gardła” po prezydenckiej debacie

Fot. Adrian Maraś 

Reklama