Będzie nowy rekord w mieszkalnictwie. Tylko Gierek wybudował więcej!

Będzie nowy rekord w mieszkalnictwie. Tylko Gierek wybudował więcej!

nowe budownictwo

W tym roku może zostać pobity rekord w ilości oddanych do użytku w Polsce mieszkań. Zapowiada to Janusz Komurkiewicz – prezes Polskiego Związku Okna i Drzwi oraz członek zarządu Fakro. Więcej nowych mieszkań niż obecnie wybudowano jedynie w 1978 r. czyli w szczytowym momencie epoki Edwarda Gierka.

Od dekady trwa boom w polskiej branży budowlanej, dla której kolejne lata okazują się lepsze od poprzednich, ale kończący się 2021 r. może okazać się najlepszy od 43 lat.

– Jak szacują nasi analitycy tegoroczny wynik polskiej branży budowlanej ma szansę być najlepszym od ponad czterdziestu lat – mówi Janusz Komurkiewicz. – W najlepszym dla epoki Gierka 1978 r. oddano w Polsce do użytku 284 tysiące nowych mieszkań. W tym roku może być ich więcej. W Polsce od lat utrzymuje się niesłabnący popyt na nowe mieszkania, bowiem ciągle sporo brakuje nam do średniej europejskiej ilości mieszkań przypadających na tysiąc mieszkańców.

Jak przyznał Janusz Komurkiewicz w rozmowie z Regionalną Telewizją Kablową nieruchomości są od lat najpopularniejszą formą inwestycji:

– Polacy kupują mieszkania nie tylko na własny użytek, ale również na wynajem, choć rynek wynajmu w Polsce jest ciągle bardzo słaby. Dodatkowo wysoka inflacja sprawiła, iż Polacy chętniej nie tylko kupują nieruchomości, ale również remontują te już posiadane, uznając to za zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż trzymanie pieniędzy na koncie w banku. Co ciekawe, z dostępnych nam analiz wynika, że ilość depozytów bankowych Polaków również wzrasta.

Prezes Komurkiewicz przyznał, że ceny mieszkań w Polsce w tym roku również są rekordowe, jednak dodał, iż cena metra kwadratowego w Warszawie jest nadal niższa niż cena w stolicach sąsiednich państw – w Bratysławie, Pradze.

– Popyt na mieszkania jest nadal dużo wyższy niż podaż, a to ma bezpośredni wpływ na cenę. Jednocześnie pieniądze przeznaczone na zakup mieszkania w dłuższej perspektywie okazują się ciągle jedną z najlepszych inwestycji. Co ciekawe, słabnie silny w ostatnich latach trend budowania apartamentowców, a we wspomnianych wynikach budowlanych coraz poważniejszą pozycją staje się budownictwo jednorodzinne.

fot. pexels.com

Czytaj również: Tragicznie zmarły o.Hubicki od siebie zawsze wymagał więcej.

Mol książkowy w jednej z najstarszych instytucji kultury w Nowym Sączu, 130 lat Sądeckiej Biblioteki Publicznej [FILM]

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.