Basia z Niedźwiedzia i Oliwia z Tęgoborzy będą walczyć o koronę najpiękniejszej Polki

Basia z Niedźwiedzia i Oliwia z Tęgoborzy będą walczyć o koronę najpiękniejszej Polki

Ma 23 lata i 178 centymetrów wzrostu. Jest góralką z Niedźwiedzia, uwielbia sport i wyzwania z nim związane oraz górskie wędrówki.  Dają mi wytchnienie od życiowej rutyny, uczą pokory oraz pozwalają zobaczyć własne życie szerzej z wyższej perspektywy – mówi Barbara Kowalczyk, czwarta wicemiss Małopolski.2020. Dzięki „zielonej karcie” w tegorocznym finale konkustu Miss Polski zobaczymy też drugą reprezentantkę naszego Regionu – Oliwię Witowską z Tęgoborzy.

W krakowskim Studio Station, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa związanego z pandemią ogłoszono wyniki tegorocznej edycji Miss i Miss Nastolatek Małopolski. Jury w tym roku wyboru dokonało na podstawie zdjęć finalistek oraz nagrań wideo. Podczas nagrania odczytano werdykt jury, przekazano nagrody oraz korony nowym miss województwa – tłumaczy  Grzegorz Ostrowski, organizator konkursu.

Awans do ogólnopolskiego etapu Miss Polski i Miss Polski Nastolatek otrzymało po dziesięć pięknych pań i dziewcząt z najwyższą punktacją oraz łącznie cztery posiadaczki „zielonych kart”

Oto wyniki konkursu

 • Miss Małopolski 2020 – Justyna Haberka z Olkusza
 • Miss Krakowa 2020 – Karina Mastalerz z Tarnowa
 • 1 Wicemiss Małopolski 2020 – Agata Kwiecień z Pińczowa
 • 2 Wicemiss Małopolski 2020 – Żaneta Kotarba z Krakowa
 • 3 Wicemiss Małopolski 2020 – Sandra Naum z Łącza
 • 4 Wicemiss Małopolski 2020 – Barbara Kowalczyk z Niedźwiedzia
 • Miss Foto Małopolski 2020 – Karina Mastalerz z Tarnowa
 • Miss SIDRO 2020 – Justyna Haberka z Olkusza
 • Miss Internautów Małopolski 2020 – Nikola Płachta z Winiar

w TOP10 znalazły się również: Natalia Górska, Julia Kamuda, Klaudia Węgrzyn, zaś zielone karty otrzymały: Roksana Molendys, Maja Przepiórka, Urszula Wąsowska i  Oliwia Witowska.

 • Miss Nastolatek Małopolski 2020 – Alicja Kucia z Bachowic
 • Miss Nastolatek Krakowa 2020 – Eliza Milewska z Jawodnik
 • 1 Wicemiss Nastolatek Małopolski 2020 – Emilia Nowak z Chrzanowa
 • 2 Wicemiss Nastolatek Małopolski 2020 – Barbara Rząsa z Błażowa
 • 3 Wicemiss Nastolatek Małopolski 2020 – Beata Chmielowska z Wieliczki
 • 4 Wicemiss Nastolatek Małopolski 2020 – Julia Żyła ze Ściejowic
 • Miss Nastolatek Internautów Małopolski 2020 – Eliza Milewska z Jadownik

w TOP10 znalazły się również Paulina Jasiczek, Barbara Lech, Marta Momot, Natalia Rusiniak, zaś zieloną kartę uprawniającą do udziału w ogólnopolskim etapie Miss Polski Nastolatek cieszy się Natalia Tworek

Przedstawiamy bliżej nasze reprezentantki, które powalczą o koronę najpiękniejszej Polki:
Basia Kowalczyk studiuje w Krakowie. Tamtejsze ulice zawsze przemierza rowerem bez którego nie wyobraża sobie życia w zatłoczonym mieście. Jest też entuzjastką dobrej kuchni, fotografii i zdrowego, szczerego uśmiechu. Dlaczego wzięła udział w konkursie?
Jest to jedno z moich najskrytszych marzeń, które zaczęło się tlić jeszcze w dzieciństwie. Czas poświęcony na pracę nad sobą oraz rozwój przerodziły się w samoakceptację która na nowo pozwoliła rozpalić to pragnienie. Dodatkowo chciałam sprawdzić się w nowej sytuacji życiowej, poznać nowych wspaniałych ludzi oraz na własnej skórze poczuć tą atmosferę o której słyszałam z opowieści starszej siostry próbującej swoich sił w tym przedsięwzięciu w przeszłości.
Kto mnie inspiruje?  Martyna Wojciechowska, Sandra Kubicka, Karolina Pisarek, Małgorzata Leitner.
Moim największym marzeniem jest aby iść przez życie z radością, nie cofać się wstecz, mieć nieograniczone pokłady energii i motywacji aby dążyć do wyznaczonych celów. Czerpać inspirację i inspirować innych, być wsparciem i przykładem dla bliskich tak by każdy osiągnął szczęście bo na wszystko co materialne z czasem można zapracować, marzę by móc marzyć i się nigdy nie poddawać” – opowiada.

Oliwia Witowska ma 21 lat i 174 cm. wzrostu. „Lubię stawiać sobie nowe wyzwania, a one sprawiają, że moje życie jest o wiele ciekawsze. Jest to nowy początek, nowa szansa, dzięki której powiększę swoje doświadczenie. Gdy jedna przygoda się kończy to druga zaczyna, więc przygotowuje się do kolejnej pięknej przygody, którą jest Miss Małopolski. 
Inspirują mnie momenty życia związane z najważniejszymi dla mnie osobami. Ich radość, rozmowa z nimi, ale przede wszystkim ich obecność. Drugą rzeczą jest natura – pełna inspirujących obrazów. Jest bardzo bliska mojemu sercu, ponieważ to ona pobudza moją wyobraźnię i sprawia, że czuję mocny przypływ pozytywnych chwil, które zapadają w mojej pamięci na bardzo długo.
Moim największym marzeniem jest podróż w każdy zakątek świata. Poznanie nowych ludzi, ich kultur oraz jedzenia. W szczególności zobaczyć zorzę polarną, zwiedzić Bangkok w Tajlandii, starą Hawannę na Kubie, zjeść prawdziwego burgera w USA, pojechać do parku narodowego Jezior Plitwickich, wziąć udział w największym karnawale w Rio oraz wiele innych…” – wylicza.

 

zdjęcia z koronacji: Roman Słomka

 

Share on twitter
Share on facebook