Barwny korowód za nami. Trwają dożynki w Korzennej [zdjęcia, film]

Barwny korowód za nami. Trwają dożynki w Korzennej [zdjęcia, film]

dożynki Korzenna

Już przed południem w Korzennej i okolicach rozbrzmiewały dźwięki ludowych przyśpiewek, stukot kopyt i rżenie koni. Trwają gminne dożynki. Przy korzeńskim dworze nie brakuje atrakcji, a tradycyjny korowód jak zwykle robił wrażenie.

Konie, motocykle, ciągniki rolnicze, bryczki i przystrojone wozy, a przede wszystkim rozśpiewani ludzie w strojach regionalnych – taki korowód, zdający się ciągnąć w nieskończoność, wyruszył dziś po godzinie 13:30 sprzed budynku Urzędu Gminy w Korzennej. Było kolorowo, głośno i wesoło. Wydarzenie przyciągnęło tłumy mieszkańców.

Po godzinie 14:00 na placu przy Dworze w Korzennej rozpoczęła się uroczysta polowa msza święta w intencji rolników z całej gminy oraz ich rodzin. Następnie przyszedł czas na przemówienia i prezentacje dożynkowych wieńców.

Kolejnym punktem programu są występy artystyczne – zarówno zespołów regionalnych, takich jak Mali Lipniczanie, Janczowioki i Małe Janczowioki, jak i grup tanecznych – Ambrozja, Magma oraz Marżoretki. Nie brakuje też m.in. stoisk gastronomicznych, a także atrakcji dla najmłodszych.

Jak pisaliśmy już TUTAJ, to nie koniec zaplanowanych atrakcji. O godzinie 20:00 wystąpi bowiem gwiazda wieczoru – zespół Brathanki. Jeśli tylko pogoda dopisze, po koncercie będzie można obejrzeć tradycyjny już pokaz sztucznych ogni. Potem rozpocznie się zabawa taneczna, którą poprowadzi Kapela Fajni.

Poniżej nagranie przejazdu korowodu, a pod nim obszerna galeria zdjęć.

film i fot: Natalia Nikiel, fot. Kinga Nikiel-Bielak

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama