Bartosz Szarek, felietonista DTS laureatem konkursu Via Carpatia 2022. Gratulujemy!

Bartosz Szarek, felietonista DTS laureatem konkursu Via Carpatia 2022. Gratulujemy!

Bartosz Szarek, Dobry Tygodnik Sądecki

Niezwykle miło jest nam poinformować, że Bartosz Szarek, felietonista DTS oraz dziennikarz portalu dts24.pl, został laureatem konkursu Via Carpatia 2022.

Konkurs był skierowany dla dziennikarzy, krytyków i blogerów a jego organizatorem było Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu. Organizatorzy z założenia przyjęli, że główną nagrodę otrzyma autor, który w najbardziej jakościowy sposób stworzy artykuł dotyczący promowania Galerii IMO wraz z wystawą Via Carpatia na tle Starego Sącza, Sądecczyzny czy szerzej Nowej Europy.

Bartosz Szarek zwyciężył stworzonym przez siebie artykułem o tytule „VIA CARPATIA: Droga, przemijanie, wrażeniowość, kontrasty”. Jako zwycięzca konkursu otrzymał nagrodę w wysokości 2.500 zł. Drugą lokatę zajął Andrzej Wodziński (portal muzyczny-krakow.eu). Miejsce trzecie przypadło Joannie Majewskiej z portalu niezlasztuka.net.

Słowem laureata:

„Podobno jeżeli nie można odnaleźć drogi, to trzeba ją zbudować. Nowopowstała Galeria Sztuki Współczesnej IMO w Starym Sączu, wraz z biennale VIA CARPATIA, to w tym temacie prawdziwa nadbudowa. Z jednej strony obserwujemy tutaj wytwory ludzi obdarzonych talentem, bogatą wyobraźnią i niezwykłą intuicją – z biegłością łączących w swoich pracach zmysłowe formy z intelektualnym przesłaniem. Ujmujących nadspodziewanymi efektami i wizyjnością. Jednak prawdziwie uruchamiające w przypadku tego, co sobą reprezentują jest fakt, że autorzy weszli w dialog z kuratorami wystawy, podjęli zadany przez nich temat związany z drogą: w sposób dosłowny, metaforyczny, jakikolwiek formalnie i treściwo, a co okazało się być kierunkiem do czegoś ważnego – nierzadko dla nich samych, ale również lokalnie czy szerzej i może nieco bardziej patetycznie dla ludzkości w ogóle”.

Cały artykuł można przeczytać TUTAJ

Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama