Przy Galerii Trzy Korony powstała wiata rowerowa

Przy Galerii Trzy Korony powstała wiata rowerowa

wiata rowerowa, Galeria Trzy Korony

Przy Galerii Trzy Korony powstała zadaszona wiata rowerowa, pod którą obecnie może zmieścić się 40 jednośladów. Znajduje się od strony ul. Modrzejewskiej, w pobliżu paczkomatu InPost. Jeśli będzie duże zainteresowanie, wiata rozrośnie się.

Klienci galerii i turyści mogą zostawić swój rower w bezpiecznym miejscu, gdyż wiata ma monitoring. Planowane jest również jej oświetlenie, oznakowanie, a także stworzenie punktu technicznego, który posłuży do zreperowania jednośladu np. napompowania koła. W związku z tym, że obiekt jest zadaszony, nie trzeba się martwić o zmieniające się warunki pogodowe, kiedy idziemy na zakupy. Przedstawiciele centrum handlowego przyznają, że chcą, aby galeria dawała przykład proekologicznych zachowań. Ich zamiarem jest również zachęcenie, aby częściej rezygnować z podróży samochodem i wybierać rower.

– Zależy nam na zrównoważonym rozwoju, na tym, aby dbać o środowisko, aby propagować zdrowe nawyki, które sprzyjają naszej planecie – wyjaśnia w rozmowie z nami Agnieszka Kolano rzeczniczka Galerii Trzy Korony.

Przedstawicielka ,,Trzech Koron” zwraca również uwagę na fakt, iż rower może być sporym ułatwieniem przy obecnych remontach w mieście, gdyż jednośladem można szybciej dotrzeć do celu.

Bonus dla miłośników hulajnóg

Przypominamy, że w maju współpracę z Galerią Trzy Korony nawiązało blinkee.city Nowy Sącz, czyli firma zajmująca się wynajmem hulajnóg w mieście. Przy centrum zostanie wyznaczone miejsce, gdzie można zostawiać hulajnogi. Każdy, kto zaparkuje pojazd dokładnie w tym miejscu, otrzyma nagrodę w postaci 69 gr do wykorzystania na kolejny przejazd. Pomysłodawcy wyznaczyli w mieście specjalną strefę parkowania – oznaczoną w aplikacji żółtym kolorem i literą P.

Fot. Fb Galerii Trzy Korony