Bardzo silne opady, burze i grad. Poziom wody może wzrosnąć

Bardzo silne opady, burze i grad. Poziom wody może wzrosnąć

burza

Znów wydano ostrzeżenie meteorologiczne drugiego stopnia dla naszego regionu. Prawdopodobnie czekają nas silne opadu, burze i grad. Co więcej, w niektórych miejscach może niebezpiecznie wzrosnąć poziom wody w rzekach.

Według prognoz czekają nas bardzo silne opady. Spadnie do 40, a miejscami nawet 50 milimetrów deszczu. Synoptycy zapowiadają też wiatr o prędkości do 100 km/h, a lokalnie 110 km/h. Gdzieniegdzie może spaść grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska wynosi 80%. Ostrzeżenie drugiego stopnia wydane przez Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ważne jest dzisiaj od godziny 17:00 do jutra do godziny 2:00 (2 lipca).

Co więcej, dzisiaj od godziny 15:00 do jutra do godziny 5:00 (2 lipca) obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia dotyczące zlewni dopływów Wisły oraz zlewni Czarnej Orawy w Małopolsce. 

– W obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych, mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych, a krótkotrwale także alarmowych – przestrzegają hydrolodzy.

 fot. ilustr. pixabay

Czytaj też: Wodne atrakcje w limanowskim Parku Miejskim

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

W Małopolsce przybędzie 8 linii komunikacyjnych. Ile wynosi dofinansowanie i jakie to połączenia?

Play Video about Christian Merli

13 Hill Climb Limanowa. Dwa dni sportowych zmagań na światowym poziomie. Jak przebiegała 13. edycja górskiego wyścigu ?

Temat dnia

Największa w historii gminy Stary Sącz inwestycja – budowa kanalizacji i wodociągów – część I

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.