Kolarka z Żegiestowa znów najlepsza!

Kolarka z Sądecczyzny – Agnieszka Skalniak-Sójka – zwyciężczynią kolarskiego wyścigu dookoła Belgii – Lotto Belgium Tour!

Trzydniowa rywalizacja rozpoczęła się od czterokilometrowego prologu dookoła Chimay, który Agnieszka przejechała w najlepszym czasie – 5:25. Drugiego dnia odbywał się przejazd z Blankenberge do Dudzele na dystansie 111 kilometrów. Tutaj najlepsza była Ally Wollaston (Australia, AG Insurance – NXTG Team). Tuż za nią do mety dotarła Belgijka Shari Bossuyt, a Agnieszka Skalniak-Sójka ukończyła ten etap na trzeciej pozycji. W ostatnim etapie z wymagającym podjazdem na Kapelmuur triumfowała Holenderka Annemarie Worst (Plantur-Pura). Nasza reprezentantka z sekundą straty zajęła czwarte miejsce, jednak Ally Wollaston przyjechała na metę ze stratą 20 sekund, co sprawiło, że Polka odzyskała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

25-letnia kolarka jeżdżąca w barwach ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław ma w tegorocznym dorobku sportowych osiągnięć serię zwycięstw. W maju wygrała wyścig Gracia-Orlova, później triumfowała w wyścigu Ladies Tour of Estonia, a tuż przed Lotto Belgium Tour w Nowym Dworze Mazowieckim zdobyła złoto kolarskich mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Dziewięć atrakcji Sądecczyzny, czyli wakacyjne „must be”