Kolarka z Żegiestowa znów najlepsza!

Kolarka z Żegiestowa znów najlepsza!

Kolarka z Sądecczyzny – Agnieszka Skalniak-Sójka – zwyciężczynią kolarskiego wyścigu dookoła Belgii – Lotto Belgium Tour!

Trzydniowa rywalizacja rozpoczęła się od czterokilometrowego prologu dookoła Chimay, który Agnieszka przejechała w najlepszym czasie – 5:25. Drugiego dnia odbywał się przejazd z Blankenberge do Dudzele na dystansie 111 kilometrów. Tutaj najlepsza była Ally Wollaston (Australia, AG Insurance – NXTG Team). Tuż za nią do mety dotarła Belgijka Shari Bossuyt, a Agnieszka Skalniak-Sójka ukończyła ten etap na trzeciej pozycji. W ostatnim etapie z wymagającym podjazdem na Kapelmuur triumfowała Holenderka Annemarie Worst (Plantur-Pura). Nasza reprezentantka z sekundą straty zajęła czwarte miejsce, jednak Ally Wollaston przyjechała na metę ze stratą 20 sekund, co sprawiło, że Polka odzyskała prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

25-letnia kolarka jeżdżąca w barwach ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław ma w tegorocznym dorobku sportowych osiągnięć serię zwycięstw. W maju wygrała wyścig Gracia-Orlova, później triumfowała w wyścigu Ladies Tour of Estonia, a tuż przed Lotto Belgium Tour w Nowym Dworze Mazowieckim zdobyła złoto kolarskich mistrzostw Polski w jeździe indywidualnej na czas.

fot. ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław

Czytaj też:

Dziewięć atrakcji Sądecczyzny, czyli wakacyjne „must be”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Pieszo, na rowerach i pociągiem. Zobacz miejsce, które warto odwiedzić.

Play Video about Małopolski Festiwal Smaku w Gorlicach

Festiwal smaku w Gorlicch – piękna wizytówka Małopolski. Zobacz jak przebiegała tegoroczna edycja

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.