Barcice. Strażacy walczyli z pożarem domu

Dziś w nocy w jednym z domów w Barcicach (gmina Stary Sącz) wybuchł pożar. Dwa zastępy z Jednostki Ratowiczo-Gaśniczej nr 2 w Nowym Sączu oraz sześć zastępów OSP zadysponowano do działań o godzinie 0:30.

Kiedy służby dotarły na miejsce, paliło się całe poddasze budynku, a płomienie wydostawały się na zewnątrz. Strażacy zabezpieczyli oraz oświetlili teren i ruszyli do walki z ogniem. Niektórzy z nich weszli w sprzęcie ochrony dróg oddechowych do wnętrza domu, aby go przeszukać. W działaniach wykorzystali też kamerę termowizyjną.

Aby dotrzeć do ogniska pożaru, trzeba było częściowo rozebrać drewnianą elewację na poddaszu budynku.

– Oddymiono i przewietrzono wszystkie pomieszczenia przy pomocy wentylatora. Samochody pożarnicze zajmowały jeden pas drogi w związku z tym kierowano ruchem drogowym, który odbywał się wahadłowo. Po ugaszeniu pożaru wykonano otwory w ścianie na wysokości poddasza w celu usunięcia nadpalonych materiałów – relacjonują funkcjonariusze PSP.

Na koniec strażacy ponownie sprawdzili cały budynek za pomocą kamery termowizyjnej. Ich działania trwały dwie i pół godziny. Nie udało się ustalić, co było przyczyną pożaru.

fot. PSP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.