Barcice. Czwartkowe widowisko podczas pierwszego dnia Festiwalu Pannonica (fotorelacja)

Barcice. Czwartkowe widowisko podczas pierwszego dnia Festiwalu Pannonica (fotorelacja)

9. Pannonica Festival 2022

W czwartek rozpoczęła się dziewiąta edycja Pannonica Festival. Nadpopradzkie tereny Barcic znów zamieniły się w krainę euforii, dobrej muzyki i zabawy. Emocje imprezy rosły z każdą minutą.

Popołudniowe godziny festiwalu należały do dzieci i młodzieży. Organizatorzy zadbali, aby wydarzenie było nie tylko dobrą rozrywką, ale miało także charakter twórczy. Najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach i animacjach.

Muzyczną część dnia rozpoczął występ polskiego zespołu Tryptyk. Grupa powstała kilka lat temu z inicjatywy Mirosławy Zaziąbło – Hubiak. Ciekawostką jest fakt, że niektórzy członkowie zespołu pochodzą z pobliskiej miejscowości Tylmanowa. W przeszłości mieli okazję występować na jednej scenie z takimi kapelami jak Zakopower czy Brathanki. Folklorystyczny styl okazał się dobrą przystawką. Występ rozgrzał publiczność i podsycił oczekiwania względem pierwszego dnia festiwalu.

Chwilę później na scenie pojawił się Kristijan Azirovic wraz ze swoją Orkiestrą. Romska kapela z południowej Serbii ma swoim dorobku wiele muzycznych nagród w tym tą, którą ceni sobie najbardziej: dwukrotne zwycięstwo podczas festiwalu w Guczy (2013 oraz 2021).

Wszyscy jesteśmy muzykalni, trąbka to nasze życie, nie bardzo widzimy się w innej profesji – mówił przed występem Kristijan Azirovic.

Koncert przypadł go gustu zgromadzonej publiczności o czym najlepiej świadczyły żywiołowe reakcje po poszczególnych utworach. Prawdziwym hitem okazał się występ słowackiej Hrdzy. Zgromadzona nad Popradem publiczność z wielkim entuzjazmem przyjęła prezentowaną twórczość zespołu. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się utwór „Štefan”, który jest jedną z najpopularniejszych piosenek (na kanale Youtube ma już ponad 32 miliony wyświetleń).

W piątek kolejna dawka nadpopradzkich emocji. Zaprezentują się zespoły z Ukrainy, Kosowa i Rumunii. Będą to kolejno: Kommuna Lux wraz z charyzmatycznym wokalistą Bagratem Tsurkanem, Gipsy Groove oraz Fanfare Ciocărlia – jedna z najsłynniejszych bałkańskich orkiestr dętych.

Fotorelacja autorstwa Arbreshy Goranci

 

Czytaj także: Emilia walczy o życie. Niepoprawni Optymiści powalczą o radość Emilii

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

FOR HEROES [ZWIASTUN]. Premiera w MCK SOKÓŁ już 6 października

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama