Barcelona, PSG, Liverpool, Sandecja i wiele innych. Przed nami 13. Sokolik, czyli święto sportu czas zacząć!

Barcelona, PSG, Liverpool, Sandecja i wiele innych. Przed nami 13. Sokolik, czyli święto sportu czas zacząć!

Trwa wielkie odliczanie do trzynastego turnieju Sokolika, który odbędzie się w dniach 7-9 czerwca. Zawody są uznawane za największy i najbardziej rozpoznawalny polski turniej piłki nożnej dla dziesięcioletnich dzieci w Europie Środkowej. W ubiegłym roku po raz pierwszy na starosądeckim boisku pojawiła się drużyna z Barcelony w najmocniejszym składzie.

Sokolik Orlen Cup jest organizowany od trzynastu lat przez fundację ,,Ja też mam marzenia”, na czele której stoi Tomasz Popiela. Na turniej przyjeżdżają najmocniejsze drużyny piłkarskie. Wydarzenie jest również doskonałą promocją dla Starego Sącza – co niejednokrotnie podkreślał burmistrz grodu świętej Kingi Jacek Lelek. Turniej przyciąga turystów, co wpływa na rozwój miasta i regionu, a także popularność miejsca.

– Z każdej z 6 grup do ligi mistrzów awans uzyska po dwa najlepsze zespoły. Zastanawiam się, ile polskich zespołów znajdzie się w czołowej dwunastce turnieju. W zeszłym roku było to odpowiednio 8 zespołów z zagranicy ( 1. Deportivo La Coruna, 2. AC Milan, 3. Lokomotiva Zagrzeb, 4. KRC Genk, 5.FC Barcelona, 8. Cela Vigo, 9. Hammarby, 11. Slovan Bratislava) i 4 z Polski ( 6. Beniaminek Krosno, 7. Wisła Kraków, 10. Juventus Warszawa, 12. Zagłębie Lubin). Czy poprawimy ten wynik w czerwcu w Starym Sączu? Ostatnim polskim zespołem , który wygrał Sokolika była KKP Korona w roku 2019. Ostatnim polskim zespołem, który stanął na podium Sokolika to Akademia Piłkarska WKS Śląsk Wrocław SA. W roku 2022 zajęła 3 miejsce. Śląsk Wrocław to najbardziej utytułowany polski klub jeżeli chodzi o występy w Sokoliku. W całej historii turnieju na podium stawał, aż 3 razy! – wspomina Tomasz Popiela.

W ubiegły czwartek (23 maja) w ,,Kuchni Mistrzów” na starosądeckich stawach odbyło się oficjalne losowanie, podczas którego wyłoniono skład poszczególnych grup trzynastej edycji rozgrywek. Co wiadomo? Na boiskach Sokoła w Starym Sączu zmierzy się 36 drużyn z Polski i Europy, a wśród nich m.in.: PSG, FC Barcelona, Borussia Mönchengladbach, Liverpool FC, Wisła Kraków, Sandecja Nowy Sącz i wiele innych klubów.

– W tym roku czeka nas coś niezwykłego. Chyba w trzynastoletniej historii Sokolika nie było tylu mocnych zespołów w Starym Sączu, z czego się bardzo cieszę. To jest wasza zasługa drodzy sponsorzy, bo my – organizatorzy możemy zapraszać, ale właśnie dzięki waszej szczodrości, dobremu sercu i infrastrukturze w Starym Sączu, największe drużyny przyjeżdżają do nas. Jestem z tego bardzo dumny – podkreślał podczas losowania prezes ,,Ja też mam marzenia” Tomasz Popiela.

Reklama