Oto drużyna Koalicji Obywatelskiej do europarlamentu. ,,Bezpieczeństwo, to nie tylko wojsko i rakiety”

Oto drużyna Koalicji Obywatelskiej do europarlamentu. ,,Bezpieczeństwo, to nie tylko wojsko i rakiety”

Wybory do Parlamentu Europejskiego już 9 czerwca. Drużyna Koalicji Obywatelskiej zaprezentowała kandydatów w okręgu 10., obejmującym województwa małopolskie i świętokrzyskie. Sądecczyznę będzie reprezentować wiceprezydentka Nowego Sącza Magdalena Majka.

Oficjalna prezentacja kandydatów odbyła się dzisiaj w Krakowie. – Dzisiaj trwa dyskusja o przyszłości UE! O Europę trzeba dbać! Europa jest wspólnym – wciąż kruchym dobrem. Tylko zjednoczona Europa jest silna. A w przypadku powrotu Trumpa do władzy Europa – Solidarność Europejska – będzie jedynym gwarantem naszego bezpieczeństwa. To właśnie Europa jest jedynym gwarantem naszego dobrobytu –podkreślała posłanka KO Jagna Marczułajtis-Walczak.

Parlamentarzystka stwierdziła, że nikt w historii UE nie zrobił takiego kroku w rozwoju, jak Polska podczas tych ostatnich 20 lat, dlatego tak ważne jest dbanie o samą Unię, o jej rynek wewnętrzny, o równe prawa dla biznesu i dla obywateli – żebyśmy mieli te same możliwości i żebyśmy wciąż budowali nasz dobrobyt.

– UE jest naszym gwarantem bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo, to nie tylko wojsko i rakiety, ale także stabilność i porządek. To spokój kobiet i rodzin w planowaniu rodziny, porządek w edukacji naszych dzieci i pewność osób z niepełnosprawnościami, że będą traktowani na równi zgodnie z zapisami Konwencji praw ONZ. Każdy ma prawo żyć na równych prawach w UE. Kandyduję, bo chce walczyć o silną Europę, o mocną pozycję Polski w UE i o nasze prawa: prawa kobiet, prawa osób z niepełnosprawnościami – mówiła posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak.

Lista kandydatów:

1. SIENKIEWICZ Bartłomiej Henryk
2. WILK‑GRZYWNA Małgorzata Beata
3. MARCZUŁAJTIS‑WALCZAK Jagna Kinga
4. SALWIŃSKA Sylwia Kinga
5. MĘKAL Małgorzata Katarzyna
6. MAJKA Magdalena
7. ZWIERZCHOWSKI Wojciech Mieczysław
8. KOZIOŁ Artur Stanisław
9. WITKA Jacek Paweł
10. SOWA Marek Jan

Czytaj także: Nie ma lepszego miejsca na świętowanie Małopolskiego Dnia Samorządu Terytorialnego, niż gród św. Kingi [ZDJĘCIA]

Fot. KO/ Facebook/
Magdalena Majka

Reklama